Новини з 1996 року

Прокурори ігнорують покази свідків та очевидні докази. Чому? Суд у Гадячі по кременчуцькій справі

Валерія Макряшина 26 травня 2020 18:50 1177 0

У Гадяцькому районному суді продовжується розгляд кременчуцької справи стосовно вбивств 6-річної давнини.

Останні місяці суд перебував на стадії вивчення та долучення до справи письмових доказів за епізодом вбивства мера Олега Бабаєва, які надавала сторона обвинувачення. 

Сьогодні суд нарешті перейшов до вивчення доказів за аналогічним епізодом від сторони захисту.

На першому із доказів, відеозаписі, який надав захисник Олександра Мельника — Олег Миронов, зафіксовані покази свідка вбивства, чоловіка на ім'я Василь, який проживає навпроти місця вбивства міського голови, в будинку на вулиці Сумській.

Цей доказ із показаннями цінного, але забутого слідством свідка, якого знайшли журналісти, суд до справи долучив.

Як розповів адвокат Олег Миронов, сьогодні стороні захисту вдалося надати суду декілька відеосюжетів новин і публікацій ЗМІ, які вийшли у період з 26-27 липня 2014 року. Як зауважив адвокат, інформація у всіх цих матеріалах свідчить про певні початкові версії події, яка стосується нападу на О.Бабаєва.

"Інформація у матеріалах свідчить про те, що вони насправді спростовують або піддають обгрунтованому сумніву ту версію, яка була направлена до суду й істотно змінена через 5 років судового процесу завдяки цій незаконній угоді з Пасічним. 

Зокрема йдеться про те, що і свідки-очевидці подій вказували на автомобіль ВАЗ 2109, і самі правоохоронні органи досліджували версію вчинення нападу на автомобілі ВАЗ 2109, а не на 2108, як зараз стверджується у суді. 

І повноцінне дослідження документів, яке свідчить про перевірку певних версій, які викладені в цих сюжетах новин з інформацією правоохоронних органів, в матеріалах справи відсутнє..." - розповів Олег Миронов. 

Зокрема тут ідеться про показання цивільної дружини загиблого мера Олега Бабаєва, яка востаннє бачила його живим. Саме вона проводила чоловіка, який виїжджав того ранку з двору, саме вона була першою з близьких осіб на місці нападу. 

"Тобто її як особу, яка останньою бачила живим Бабаєва і знаходилася з ним у родинних стосунках, не могли не допитати. Нам відомо, що її допитували на досудовому слідстві, але матеріали щодо її допиту серед інших матеріалів кримінального провадження зникли..." - стверджує адвокат. 

На думку сторони захисту, такі матеріали не відкриті тому, що вони спростовують спотворені обставини, на які посилається сторона обвинувачення в суді.  

І таких матеріалів, які зникли, які начебто перевірялися, а потім зникали, багато.

Також адвокат Олег Миронов знову наголосив на відсутності в матеріалах справи документів із перевірки такого мотиву вбивства мера Бабаєва як його підприємницько-бізнесова діяльність.

Не виключено, що, можливо, вона стала причиною нападу і це була одна з основних версій на початку досудового розслідування. Але такий мотив за фактом, про який неодноразово згадували ЗМІ, слідством не перевірявся. 

Адвокат Олег Миронов наголосив, що в матеріалах справи немає жодних даних про бізнес-партнерів загиблого мера, про можливі конфлікти між ними та інше. Також у матеріалах справи наразі відсутня інформація про те, куди ділися гроші, куди ділися статки.

Також адвокат заявив, що версія, яка базується наразі на показаннях Ігоря Пасічного, легко спростовується об'єктивними даними.

А потерпілі у цій справі є ошуканими органом досудового слідства, цими "правоохоронцями", які спотворили фактичні обставини та направили до суду завідомо неправдиву версію обвинувачення і таким шляхом обманюють суспільство.

"Ми звернули увагу суду на дуже показовий момент. Стосовно епізоду нападу на Олега Бабаєва були два очевидці цього нападу, і дуже показовим є те, що прокурор, який підтримав обвинувачення, не долучив до матеріалів кримінального провадження зараз у суді слідчі есперименти з цими очевидцями. Чому не долучив?

Але це очевидці, і це перше, здавалося б, що обвинувачення має долучити на підтвердження обставин, на які вони в суді посилаються.

А справа в тому, що показання очевидців у суді спростовують ту версію, яку прокурор в суді наразі підтримує. І ми звернули увагу суду, що це є красномовним. Що матеріали очевидців прокурором не долучаються до матеріалів справи", - підсумував Олег Миронов. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 330 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 694 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 543 0