Новини з 1996 року

Прокуратура спростує неправдиву інформацію про нібито тиск Олександра Мельника на суд

Валерія Макряшина 27 січня 2020 16:15 918 0

Сьогодні, 27 січня, рівно через місяць після прийняття, у силу вступає рішення Київського районного суду міста Полтави, яким визнано інформацію, що була опублікована у вересні 2018 року на сайті Полтавської обласної прокуратури, такою, що принижує честь, гідність і ділову репутацію людини, яка незаконно утримується вже майже 6 років у стінах Полтавського СІЗО й проти якої досі немає жодних доказів вини.

Мова йде про директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника, який є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, внаслідок чого отримав інвалідність, і який має купу інших захворювань, але змушений без належного надання медичного обслуговування терпіти біль, бо прокуратурі так вигідно. 

У своєму позові Олександр Мельник, людина, яку бездоказово обвинувачено у скоєнні злочину та яку утримують під вартою вже 6-ий рік, звернув увагу на порушену Полтавською обласною прокуратурою презумпції невинуватості, коли у вересні 2018 року на сайті цього відомства з’явилася кричуща стаття із заголовком:

"Завдяки принциповій та наполегливій позиції прокуратури Полтавської області, чотирьом обвинуваченим у резонансному вбивстві мера Кременчука та судді Автозаводського суду продовжено запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою".

У статті обласної прокуратури було підкреслено, що саме завдяки принциповій та наполегливій позиції прокуратури Полтавської області обвинуваченим подовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У статті на сайті відомства нагадали, коли саме відбулися трагічні події, крім того, в тексті було зроблено акцент на посаді одного із затриманих і навіть зазначалося, що він та інші здійснювали тиск на потерпілу сторону і на суд: 

"Прокуратурою Полтавської області у 2015 році затверджено та скеровано до суду для розгляду по суті обвинувальні акти стосовно керівника телекомпанії та трьох осіб, серед яких колишній міліціонер, які обґрунтовано обвинувачуються в умисному вбивстві мера та судді. Судовий розгляд триває. Прокуратурою Полтавської області протягом судового розгляду вносяться клопотання щодо продовження запобіжних заходів обвинуваченим саме у вигляді тримання під вартою, оскільки останні неодноразово здійснювали тиск, зокрема, на потерпілу сторону та суд. Таким чином, прокуратура унеможливлює ризики впливу обвинувачених на сторони процесу. Прес-служба прокуратури Полтавської області..." - йшлося у статті на вебсайті прокуратури Полтавської області. 

За словами позивача, поширена в такий спосіб інформація принижує його честь, гідність і ділову репутацію, вже не кажучи про вищевказану презумпцію невинуватості, про яку також забули.

Тим не менш, Полтавська обласна прокуратура опустилася до чергових порушень норм, як національних, так і міжнародних прав, спочатку виносячи в суді клопотання щодо продовження запобіжного заходу обвинуваченим саме у вигляді тримання під вартою, а потім криво й косо оприлюднюючи ці дані на своєму вебсайті. 

Суд, дослідивши всі матеріали справи, всі, як-то кажуть "ЗА" та "ПРОТИ", в результаті погодився, що дії прокуратури Полтавської області дійсно не є незаконними, а є такими, які виразилися в поширенні недостовірної інформації, яка відповідно принижує честь, гідність та ділову репутацію позивача - Олександра Мельника.

Позов був задоволений у частині визнання інформації, яку оприлюднили прокурори, в якій ідеться також про якісь погрози в бік потерпілих і про незрозумілий тиск на суд з боку затриманих. Вона була визнана такою, що порушує презумпцію невинуватості.

Суд зобов`язав прокуратуру Полтавської області після набрання даним рішенням суду законної сили, тобто сьогодні, знищити цю інформацію з офіційного вебсайту й спростувати недостовірну інформацію, поширену ними стосовно неодноразового (але нічим не підтвердженого також) тиску Олександра Мельника на суд.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 301 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 316 0
Місто не може — область допоможе: у Кременчуцькому шпиталі були і концерт, і премії, і квіти. ФОТО 419 0