Новини з 1996 року

Прокуратура Полтавщини і рекламна законність. Суд у справі вбивства екс-мера Бабаєва та парламент

Олександр Курилов 28 вересня 2018 11:46 846 0

У судовому розгляді кримінальної справи, що сьогодні триває по п’ятому колу й уже в районному суді Гадяча, – фундаментальні зрушення.

І головне в цих зрушеннях одне: в обвинувачення, яке розглядають за фактом убивства колишнього мера й судді, проти керівника телекомпанії «Візит» Олександра Мельника немає ні доказів, ні показів.

І слід зрозуміти так, що взагалі нічого немає в цій справі проти всіх затриманих у 2014 році.

Нині ж – нові підтвердження, що все справді так.

Це кременчуцькі ЗМІ вчора оприлюднили статтю нардепа Сергія Капліна, розміщену на правах реклами, в якій він за гроші (попередню оплату) розповідає про безкомпромісність прокуратури Полтавщини.

Тож у рекламній статті можна прочитати, що ось прокуратура продовжила термін перебування для затриманих під вартою по цій справі до 24 листопада, а сам полтавський нардеп ініціює створення парламентської групи, аби розслідувати, чому суд так довго вивчає цю справу?

Довго, бо вже п’ятий склад суду розбирається з фактами та слухає всі сторони.

І це правильне рішення полтавського нардепа – розслідувати суд, але ще правильніше було б без жодного розслідування на сесії Верховної Ради України проголосувати більшістю голосів за вирок.

І незрозуміло, чому народний депутат такого не пропонує.

Бо в нинішньому житті все це вже було.

У 2017 році відбулися депутатські сесії Кременчуцької міської та Полтавської обласної рад з погрозами звільнити суддю з роботи, якщо та не скасує свого рішення про домашній арешт затриманим по цій справі  і замінить його на утримання під вартою.

А тепер, як слід зрозуміти, – вже настала черга парламенту втрутитися.

І висновок від нардепівських пропозицій – лише один.

До середини 2018 року на суддів тиснули то мітингами чиновників, то рішенням сесій депутатів різного рівня.

Унаслідок такого неприродного гвалтування Феміди судді різних судів брали собі самовідвід від справи.

Натомість присяжні якщо не тікали з процесу слідом за суддями, то писали у своїх коментарях, що вони не розуміють, у чому провина затриманих…

І зрозуміло, чому в цій ситуації нардеп Каплін правий.

Бо якщо у справі немає доказів про провину того ж керівника кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександра Мельника чи інших, то це питання можна вирішити тільки через парламент хоч простим голосуванням, хоч створенням робочої групи.

І такий підхід буде новим словом у світовій юриспруденції.

От тільки від нього нестиме давнім минулим, описаним у газеті «Правда», коли вироки виносилися на мітингах трудящих.

Однак з цим можна змиритися, так само, як  мирилися з тим, коли церковна інквізиція просто спалювала людей на площі.

А перед спалюванням жертв теж були мітинги та свої депутатські сесії.

Далі ж слід сказати таке.

Ніхто не проти створення парламентської комісії щодо вивчення кременчуцької справи.

От тільки висновки її роботи приведуть назад до парламенту.

Бо те, що сьогодні відбувається з розслідуванням, – є прямим результатом «реформ», які проводять нардепи зразка пана Капліна.

І судовий багаторічний розгляд кременчуцької справи – це звичайний приклад умов роботи наших судів, у яку безкарно, бо за це – жодної відповідальності,  можуть втручатися хоч депутати, хоч чиновники.

А втручатися в роботу української Феміди можна по-різному – можна взяти сокиру в руки й рубати двері, як це робив Сергій Каплін у Полтавській міськраді.

Можна взяти репортерів з Інтера, аби нардепа знімали в судовій залі, як «борця» за справедливість.

А ще можна провести депутатське засідання.

От тільки борця та його справедливості в цьому немає, а є лише інформація від відомого товариша Іллі Ківи, що нардеп Каплін не платить аліменти своїм двом дітям.

Оце «не платить аліменти», а нардепи в нас – люди недоторканні, і є сьогодні свідченням як «реформ» у правоохоронній системі, так і того, що насправді відбувається у нас із судами та прокурорами.

P.S. «Програма плюс» дякує полтавському нардепу Капліну, який своєю платною рекламою сотий раз довів, що керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник невиний у тому, в чому його обвинувачують.

Бо поява рекламних звинувачень означає, що насправді все навпаки.

А от хто винен у тому, що сталося в Кременчуці  у 2014, – відповідь на це запитання слід відстежувати з того часу, коли з дому колишнього мера Кременчука Бабаєва виносили великі сумки, в яких лежало 30 мільйонів гривень різними купюрами.

Однак це справа слідчих, а там взагалі жодного проблиску немає і ніколи не було.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись