Новини з 1996 року

Прокуратура області судитиметься з кременчуцьким торгово-розважальним комплексом

Ксенія Омельченко 02 листопад 2018 18:31 1120 0

Торгово-розважальний комплекс на Молодіжному, який навесні був під загрозою закриття, потрапив під пильне око прокуратури Полтавської області.

Правоохоронцями було встановлено, що одне із товариств у Кременчуці оформило право власності на торговий комплекс. У подальшому між товариством та Кременчуцькою міською радою було укладено договір оренди земельної ділянки площею 51519 м² для експлуатації та обслуговування торгового комплексу. 

На сесії міськради затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на вказану землю та прийнято рішення про надання її в оренду товариству на 15 років. Також установлено плату за користування землею.

Товариство було зобов’язано зареєструвати документ, який посвідчує право користування земельною ділянкою.

Втім, порушуючи норми чинного законодавства, товариство договір оренди землі вирішило не укладати, тож право оренди землі залишилося незареєстрованим.

Так без правовстановлюючих документів товариство продовжувало 7 років користуватися земельною ділянкою і не сплачувати орендну плату.

У прокуратурі відмічають, що, відповідно до положень ст. 120 Земельного кодексу України, виникнення права власності на об'єкт нерухомості не є підставою для автоматичного виникнення права власності чи укладення (продовження, поновлення) договору оренди земельної ділянки.

За підрахунками правоохоронців, внаслідок таких протиправних дій товариства Кременчуцькій міськраді було завдано збитків на суму майже 4 млн гривень.

Тож тепер, захищаючи інтереси держави, органи прокуратури Полтавської області звернулися з позовом до суду з метою відшкодування завданої шкоди.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 93 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 277 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 632 0