Новини з 1996 року

Прогноз кременчуцької війни. Грошей не буде: бій міськвиконкому за кошти «Укртатнафта» - в два етапи

Олександр Курилов 06 липня 2016 14:29 846 0

У Кременчуці, починаючи із завтрашнього дня, – велика місцева революція з назвою «Мер Кременчука Малецький проти  ПАТ «Укртатнафта». Ціна  фундаментальної битви - 50 мільйонів гривень.

 Основний початок військових дій за гроші –  7 липня на засіданні комісії міськвиконкому будуть  затверджувати регуляторний акт з підвищення вчетверо розміру земельного податку для 70 промислових підприємств Кременчука.

Які там підприємства потрапляють під новий місцевий податок – ніхто толком не знає, але з того, що знають усі, – дерибанити будуть ПАТ «Укртатнафта» й цей новий податок найбільше стосується саме нафтопереробників.

Втім основного конфлікту завтра, незважаючи на обговорення теми, не буде.

Фінальна розв’язка  - 13 липня, коли дві сторони конфлікту зійдуться у двобої на позачерговій сесії міськради, на якій розглядатимуть тільки земельне питання.

Уже відомо, що з цього приводу помічник міського голови Кременчука Віталія Малецького, діджей Андрій Редькін організовує спеціальний мітинг біля міськвиконкому. У зібранні на площі візьмуть участь учасники агітпроцесу з групи підтримки нардепа Юрія Шаповалова й міського голови Кременчука Віталія Малецького.

Їхня точка зору – кошти нафтопереробників, не всі, слід відібрати і поділити.

Вочевидь, сторона захисту теж вдасться до зустрічних заходів, аби зворотні аргументи теж були почуті.

Тобто буде весело й обговорення питання нового земельного податку йтиме жорстко. Причина - за 50 мільйонів грн. у Кременчуці воюють не кожен  день.

«Хочу заспокоїти всіх учасників цього процесу з боку мерії. Грошей не буде.

Навіть якщо таке рішення про підвищення податку для ПАТ «Укртатнафта» буде прийнято після всіх пояснень, що вже пролунали, то грошей не буде взагалі.

Земельний податок підприємство припинить сплачувати, бо ми подамо позов до суду. У нас непогані юристи й скільки триватиме розгляд позову й чим він завершиться – ніхто не знає», - про те, що мітинг перед міськвиконком ні на що не вплине, «Програмі плюс» розповів заступник керівника ПАТ «Укртатнафта» Олексій Плакасов.

За його словами, рішення, яке міським головою Малецьким виноситься на сесію міськради по нафтопереробному заводу, - нерозумне.  

«Наша земля й так коштує, як територія в центрі Кременчука, але дві третини наших установок не працюють. Тим не менше – ми за них платимо як і за всю санітарну зону».

Твердження співрозмовника – підприємство в збитках і виконувати настанови з мерії, аби закласти новий податок у вартість виготовленого пального, – ніхто не буде.

Єдине, що намагатимуться втримати колектив, хоча після таких кроків міської влади все складно.  

«У місті була нарада директорів промислових підприємств і всі керівники заявили про неможливість збільшення таких місцевих податків сьогодні, під час кризи і фактичної війни. Погано, що цього не почув міський голова», - зазначив співрозмовник.

Останнє, про що слід додати, – репортер «Програми плюс» уважно стежить за війнами міськвиконкому й з того, що можна побачити з підкилимної боротьби, -  нинішній конфлікт уже другий.

Перший уже відбувся – нашим чиновникам вдалося успішно опустити на землю і нижче  ПАТ «КВБЗ» під час тендера на ЦНАП на 26 мільйонів гривень. Тож  тепер немає ні тендера, ні спорудження ЦНАПу, але є довгі суди.

Єдине, що, здається, у наших війнах між директорами та чиновниками, коли останні відбирають усе, що можна, а перші не віддають, – мало емоцій.

Тож, можливо, ці емоції ми побачимо вже за тиждень, на позачерговій сесії Кременчуцької міськради.

На неї, вочевидь, слід іти з попкорном. Там буде на що подивитися.  

 

Теги: Кременчуцька міська влада

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись