Новини з 1996 року

Проект держбюджету на 2021 рік є, але нового мосту через Дніпро в Кременчуці в ньому немає. Чому?

Олександр Курилов 30 листопад 2020 12:35 413 0

Уряд України оприлюднив новий проект державного бюджету на 2021 рік, і відповідний проект Закону оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Звісно, що про цей документ уже було відомо раніше. Зокрема те, що в ньому враховано встановлення розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року в розмірі 6 000 гривень, з 1 грудня 2021 року – 6 500 гривень з відповідним переглядом видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери.

Інше, що теж відомо, – це обурення керівника МОЗ Степанова, що в новому бюджеті закладається недостатньо коштів на медицину.

Втім «Програму плюс» цікавило й інше, зокрема відповіді на запитання: а що в нас буде з новим мостом через Дніпро в Кременчуці та тендером на його будівництво?

За тим, що написано в оголошенні Полтавського облавтодору, за змінами, які внесли в листопаді, – кременчуцький новий міст має бути збудований до 2024 року, а початок будівництва хоча й мав статися у 2020 році, перенесено на 2021-ий.

Інше, що відомо, будівельне підприємство, яке візьме участь у тендері на 12,4 мільярда гривень (повна вартість мосту) має заплатити 62,6 млн грн за участь у тендері.

І зрозуміло, що, маючи на руках усі ці дані, починається перегляд бюджету з однією думкою – ось зараз ми до нового мосту через Дніпро в Кременчуці дійдемо, нехай навіть не всю суму, а хоч на мільйон гривень, якого вистачить на попереджувальні дорожні знаки стосовно будівництва.

Однак, на жаль, нічого такого не має. Й тут мова не лише про те, що про новий міст у Кременчуці ніхто не згадує.

Не згадують не тільки про нас. Про реконструкцію аеропорту в сусідній Полтаві, на яку мали виділити 500 млн гривень, – теж тиша. Тобто не один Кременчук в сиротах, але й Полтава теж.

Натомість ми читаємо, що ось із Державного бюджету почнеться облаштування нового аеропорту в Дніпрі - проектування та будівництво аеродрому Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» – 1 400,0 млн грн.

А за кредитні кошти європейських банків буде проведено добудову метро в Харкові (третя черга) й Дніпрі. До речі, в бюджеті на 2021 рік усі європейські кредитні кошти розписані по програмах, і максимум в них, що стосується нашого міста, – це оновлення електротранспорту.

Решта – різні регіони України, зразка оновлення системи водопостачання в Миколаєві або отримання кредиту на оновлення в розмірі 500 мільйонів гривень на модернізацію Укрзалізниці.

Тож питання, яке було на початку, таким і залишається. Де обіцяне фінансування нового мосту через Дніпро в Кременчуці, про яке нам так гарно розповідали наші чиновники з мером Малецьким, нардепами Шаповаловим і Мовчаном?

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2424 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2452 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3689 0