Новини з 1996 року

Проблема українського ринку праці – надмірна кількість людей з вищою освітою

Валерія Макряшина 09 червня 2018 09:00 607 0

Одна з проблем українського ринку праці – професійно-кваліфікаційний дисбаланс. Зокрема надмірна кількість людей з вищою освітою, яка не дає гарантій працевлаштування. Про це в інтерв'ю УНН повідомив в.о. голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко.

“Проблема також полягає у професійно-кваліфікаційному дисбалансі на ринку праці України. У центрах зайнятості таких великих міст як Київ, Одеса, Харків, Львів до 90% безробітних, які перебувають на обліку, мають вищу освіту. Тобто сьогодні вища освіта не дає гарантій працевлаштування”, – сказав Ярошенко.

Як пояснив він, до служби звертаються люди з вищою освітою, які певний час не можуть знайти роботу, і їм пропонується професійне навчання за робітничими професіями.

“Слід зазначити, що в розвинутих країнах Європи лише 30% випускників шкіл навчаються у вишах, а всі інші йдуть у профтехучилища, здобувають робітничі спеціальності. На виробництві вони займають середню ланку. І таким чином витримується баланс на ринку праці. Ми ж зараз маємо картину перевернутої піраміди – 70% випускників України здобувають вищу освіту. Батьки витрачають великі кошти, а молоді люди в результаті отримують розчарування”, – звернув увагу Ярошенко.

За його словами, інколи українці виїжджають до інших країн не лише через більшу заробітну плату, а й через те, що не можуть знайти роботу за фахом в Україні.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 463 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 699 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 723 0