Новини з 1996 року

Про відмову від щеплення та метод перевірки якості вакцини розповіли у міськвиконкомі

Марина Баніт 17 січня 2018 14:30 2006 0

Сьогодні в міськвиконкомі під час засідання з приводу епідемічної ситуації в місті Кременчуці медики розповіли про щеплення.

Наразі в обов'язковому переліку 10 щеплень, які вводяться за графіком, представленим у таблиці.

Медики на комісії повідомили про те, що "є ще рекомендовані МОЗ щеплення: від пневмококової інфекції (тобто від грипу), менінгококової інфекції та ротавірусної інфекції.

Останніми роками батьки стали більш активні в цьому питанні й купують частіше за власний кошт вакцини. І зараз ведуться перемовини про введення обов'язкового щеплення проти ротавірусної та пневмококової інфекції.

Усі вакцини закуповуються за кошти бюджету централізовано через міжнародні організації, крім туберкуліну. На нього виділяє кошти міський бюджет: у 2017 році - 500000 грн."

Як повідомила доповідач, є припущення, що спалах кору пов'язаний з тим, що, коли відбувалося масове щеплення у дев'яносто восьмому році, було відключення електроенергії. А вакцина потребує суворого дотримання температурного режиму.

У Кременчуці на базі дитячої лікарні створено імунобіологічний кабінет, який проводить розподіл вакцини між медичними закладами. При потребі проводиться перерозподіл вакцини.

Є проблема і в питанні якості вакцини. Лікарі заявили:

"Ми, медики, не маємо грунтовних знань стосовно того (якості вакцин, - ред.) і стосовно донесення інформації до пацієнта. Тому ми зараз підсилили самоосвіту, проходимо тренінги".

Наразі тільки проти кору щоденно в освітніх закладах проводиться по 40 щеплень.

Відмова від щеплення повинна робитися тільки комісійно. Один лікар не може цього зробити. Усі відмови затверджуються тільки комісією.

Наразі багато батьків вважають, що їхні діти мають причини для відмови від щеплення, наприклад, КПК. Пояснюють це тим, що діти мають алергію на яєчний білок. Але ВООЗ спростувало протипоказання при алергічних реакціях на білок. Протипоказанням може бути тільки анафілактична реакція, яку просто так у домашніх умовах не діагностувати і не попередити".

Також підкреслили, що самі пацієнти або батьки перед щепленням можуть переконатися у якості вакцини КПК. Так на кожному флаконі є індикатор, який міняє колір, якщо вакцина зберігалася в неналежних умовах. Також можна ознайомитися з документами на дану вакцину.

                                    Додаткова інформація:

У випадку, якщо вакцинація проводиться за власний кошт, пацієнт отримує направлення, з яким іде в аптеку. Медики видають спеціальну сумку для транспортування вакцини. Щеплення проводиться за наявності чека, який підтверджує, що вакцина куплена в той же день у перевіреній аптеці.

Медики підсумували, що загалом довіра до щеплення зросла в останні роки.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 638 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 855 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 1091 0