Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Про традиції. Червоно-фіолетові кольори. Мер Кременчука визначився з прапорами нового суботника

Олександр Курилов 24 березня 2016 18:10 1301 0

Кременчуцький міський голова Віталій Малецький визначився з кольорами чергового суботника, який він призначив на 23 квітня з початком о 10-00.

Тож черговий суботник для дорослих кременчужан (для дітей суботник буде 5 квітня) пройде в червоно-фіолетових тонах.

Причина такого фарбування досить прозаїчна. По-перше, фіолетовий колір – це колір виборчої кампанії нардепа Шаповалова і  самого міського голови Малецького.

Також фіолетовий – це колір фракції «Поруч» місцевих депутатів у міськраді, в якій зібрані прихильники нинішнього нардепа.

Щодо червоного кольору, то його присутність пояснюється досить просто – мова йде про експлуатацію гасел жовтневого перевороту 1917 року та всього іншого, що з цим пов’язано. Мова про війни, голод 32-33 років, Другу світову війну, будівництво промисловості, колгоспи і врешті-решт – розпад імперії через зменшення цін на нафту.

Які традиції?

Далі ж про саме визначення суботників, коли безкоштовна праця людей спрямовується на вирішення комунальних проблем.

Сам міський голова Кременчука у своїх поясненнях проведення цих заходів говорить про традиції толоки  як колективної праці, що існувало й існує.

Однак сама толока ніколи не стосувалася вирішення загальних питань, як-то прибирання вулиць чи побілки дерев.

За історичними прикладами, толока є давнім українським звичаєм. Її організовували у селі для виконання термінових робіт, що вимагали значної кількості осіб: збирання врожаю, вирубування лісу, спорудження будинків, спільний випас худоби тощо. Іноді толоку використовували для проведення громадських робіт (будування церков, шкіл, читалень, доріг тощо).

Саме толокою люди відбудовували житло для тих же погорільців і за цю роботу грошей не платили.

Далі ж – про те, що говориться у визначеннях суботників, які мер пропонує провести.

Отже, в українській Вікіпедії мова про таке  визначення суботників.

Суботник — представник релігійної течії в християнстві,

Суботник — більшовицька організована безкоштовна праця на «благо» суспільства у вільний від роботи час, у вихідні (як правило, в суботу).

Суботник — село, Автономна Республіка Крим, Джанкойський район.

Натомість російська Вікіпедія  так визначає слово суботник.

Субботник — сектант, представитель секты «субботников».

Коммунистический субботник — существовавшее в советское время традиционное мероприятие, нацеленное на воспитание у населения привычки к безвозмездному, т. н. «коммунистическому», труду. Не путать с «черной субботой».

Субботник — в современной России мероприятие (обычно по уборке территорий), проводимое, как правило, муниципальными властями, на котором используется бесплатный труд жителей населенного пункта. Бесплатный труд некоторых категорий жителей, например учащихся средних учебных заведений, при этом используется по сути принудительно. Нормы действующего законодательства по охране труда на участников таких субботников (в отличии от участников коммунистических субботников) не распространяются, а в целом ряде населенных пунктов жители выполняют бесплатно те работы, за которые по сути они уже заплатили коммунальным организациям. Например, в Санкт-Петербурге еще в начале 2000-х годов был введен обязательный дополнительный платеж "за уборку придомовых терририторий" (при том, что стоимость этих услуг и так уже была включена в сумму услуг по обслуживанию домов), но субботники продолжают проводиться с завидной регулярностью.

Субботник (жарг.) — принудительное бесплатное пользование услугами проституток, т. н. «массажисток», участниц клубных шоу, девушек на подтанцовке и пр., по сути их изнасилование. Активно практикуется как бандитами, так и сотрудниками правоохранительных органов, охранных структур.

 

Теги: Кременчуцька міська влада

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 1268 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1990 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1720 0