Новини з 1996 року

Про тиск на правосуддя, про захист честі й гідності: Олександр Мельник проти мера Малецького

Валерія Макряшина 04 жовтня 2019 15:45 1313 0

У Автозаводському районному суді відбувся розгляд позову керівника телекомпанії «Візит» Олександра Мельника до Кременчуцької міської ради про поширення недостовірної інформації, яка порушує честь, гідність, ділову репутацію і презумпцію невинуватості.

Слід нагадати, що вказана інформація була поширена в рішенні міської ради.

До участі у справі був залучений і мер Кременчука Віталій Малецький, який підписав та поширив рішення шляхом направлення до відповідних інстанцій.

Тоді, у 2017 році, навколо цього питання мер Кременчука Віталій Малецький та заступник голови облради Євгеній Холод показували "танці з бубном". Чого тільки не було - й погрози звільнити суддю Логвінову з посади за те, що змінила міру запобіжного заходу затриманим на менш сувору, й тиск на депутатів з боку чиновників із так званої вищої ланки.

Останні ж мали свій особистий інтерес запроторити кременчужан за ґрати надовше й законність своїх методів вони чомусь перевірити забули. А законом тут і не пахло.

Це вже кілька років і намагається довести директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, честь та гідність якого була зухвало порушена. Тож Олександр Мельник вимагав скасувати рішення, в якому його назвали виним, та відшкодувати нанесену моральну шкоду. 

Сьогодні Автозаводський районний суд Кременчука почав розгляд справи з прохання представника мерії - адвоката Руслана Ульянова допитати в режимі відеоконференції експертів із Харківського інституту судових експертиз ім. Бокаріуса, які досліджували документи по справі.

Втім сторона захисту - Руслан Лазоренко висловив заперечення, бо ці документи не виступають речовим доказом, а є висновками експертів щодо досліджуваного ними відео, на якому депутати облради приймали рішення щодо звільнення судді. 

У результаті ж нічого сьогодні вирішено не було. Після відвідин дорадчої кімнати суддя Жанна Кривич заявила, що оголосить рішення 9 жовтня, на наступному засіданні.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1038 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1916 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 896 0