Новини з 1996 року

Про те, як перцевий балончик врятував кременчужанина від втрати зубів. Грабіжники забрали лише телефон

Артем Кузьменко 30 жовтня 2020 09:15 501 0

Вчора, 29 жовтня, о 17:30, в парку «Ювілейний» у Кременчуці сталося пограбування. 20-річний хлопець, якому залишалося дійти 100 метрів до зупинки, почув ззаду швидкі кроки, а коли повертав голову, щоб поглянути, помітив тільки ногу, якою вдарили його по коліну.

Після цього двоє невідомих повалили потерпілого на землю. Під час падіння він уже кричав: «Допоможіть», щоб хоч хтось присутній у парку врятував його від нападників. Але у відповідь лише були їхні викрики: «Віддай борг», які вони казали, вочевидь, щоб дезорієнтувати свою жертву і дати зрозуміти іншим відвідувачам парку, що це локальні «розбірки», в яких краще не брати участь.

Тож грабіжники підійшли грамотно. Поваливши хлопця на землю, вони били його в обличчя та виривали з рук телефон, а отримавши бажане, наказали вивертати кишені. 20-річний юнак сказав: «Дайте хоч на ноги стати». Коли в нього вийшло твердо встояти на землі, він дістав перцевий балончик і бризнув одному з нападників прямо в обличчя.

Другий злодій ще до цього встиг відійти, а той перший, якому дісталося, відстрибнув і почав швидко відходити. На спробу наздогнати своїх кривдників, один з них сунув руку в кишеню, щоб показати, що в нього є якийсь небезпечний предмет, на кшталт ножа, тому потерпілий побіг у бік зупинки, знову таки з криками «допоможіть».

Усі описані події сталися протягом двох-трьох хвилин і весь час хлопець просив про допомогу, і навіть коли підбігав до зупинки з криками, на нього звертали увагу вже тільки ті люди, до яких він конкретно говорив з проханням зателефонувати диспетчеру «102». А на зупинці було щонайменше 10 людей, в тому числі – здорові сильні хлопці.

Але й тут не все так просто. Всі оператори були зайняті, тому довелося бігти до найближчої установи з охороною. Вже там зі стаціонарного телефона потерпілий щонайменше 5 хвилин чекав відповіді від «102», а охоронці в цей час викликали патрульних.

Спочатку хлопець розповів усе, що з ним сталося, оператору, який надав орієнтування на планшети поліції. Потім юнак покатався в авто з патрульними, поки розповідав їм усе, що з ним сталося. Приїхавши на місце події, хлопця попросили показати рукою на місце, де все сталося, і зафіксували це на камеру для службових цілей.

Коли приїхав оперуповноважений, він попросив повторити все, що сталося, та вказати на прикмети грабіжників. Обидва були в чорному, а запам’ятався лише найбільш «активний» злочинець – чорна маска, чорний капюшон, чорний одяг і чорне взуття – видно було лише очі.

Тож хлопці гуляли парком, щоб знайти свою жертву, і в них це вдалося. Слідчий сказав, що оскільки немає характерних рис, які можна вказати в описі, то знайти нападників буде дуже важко. Ту ж саму маску й той самий капюшон можна зняти, можна швидко добігти додому й перевдягтись тощо.

Але свою роботу чоловік знав – він пішов опитувати свідків до найближчого кафе. За цей час приїхала Нацполіція й прийшов кінолог. Собака останнього взяла слід і пішла в тому напрямку, на який вказав потерпілий.

Щодо ситуації з дооовгим очікуванням оператора «102», то патрульні пояснили, мовляв, це у вас тут реальна справа – грабіж, а операторам часто телефонують пенсіонери, які скаржаться на собак, що гавкають, гучних мотоциклістів тощо, і займають всі лінії. Так і живемо.

А якби перцевого балончика в юнака не було, наслідки могли бути набагато серйознішими. Нагадаємо, що вчорашня подія сталася не так вже й пізно – о 17:30, за 100 метрів від великого скупчення людей.

Заява про грабіж – у поліції.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 86 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 522 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 654 0