Новини з 1996 року

Про те, як нардеп Шаповалов гроші з уряду вибивав. У Кременчуці – фурор нарцисизму нашого обранця

Олександр Курилов 04 липня 2018 13:00 678 0

Надалі кременчуцького нардепа Юрія Шаповалова можна чесно називати найбільш неправдивою людиною, яка говорить неправду й при цьому навіть не червоніє.

Мова про його роботу в парламенті, одна частина якої відкрита для всіх - його голосування та підтримка, тобто не підтримка потрібних для громадян України законів.

І це відома частина його «роботи», за якою ми знаємо, що Юрій Шаповалов є тим, хто приймав закон про житлово-комунальні послуги  й виступив за введення абонплати на трубу.

Але є не тільки його участь у таких антилюдських законах, через які у всіх виборців виникають проблеми.

Є й інше – не голосування пана Шаповалова за закон про національну безпеку, без чого Україна рухатися вперед не може.

І цих прикладів - безліч, починаючи від підписання Шаповаловим заяви з обвинуваченням щодо «Волинської різні», через що проблеми сьогодні в тих, хто працює в Польщі, до його СМС-ок з попередженням місцевих чиновників, бо за їхнім шахрайством дивиться УБОП.

Однак мова сьогодні про «тіньовий» бік діяльності нашого нардепа.

Зокрема, про те, як він «вибиває» з бюджету України кошти. І на допомогу для такого – сторінка в соціальних мережах нашого політика, так він про себе заявляє, – Юрія Шаповалова.

«Гарна новина для Кременчука! Вдалося вирішити питання про залучення перших 5 000 000 гривень державних коштів для придбання медичного обладнання для операційного блоку нашого кардіологічного центру, - зазначає наш нардеп і додає: - За останні два роки мені вдалося вибити додатково з держбюджету близько 50 млн грн для Кременчука. У цьому році ми збільшимо цю суму».

Як саме Юрій Анатолійович кошти вибивав з держбюджету, він не уточнює, але говорить, що «новітній кардіоцентр рятуватиме і продовжуватиме життя наших мешканців. На його базі, прямо в Кременчуці, проводитимуть складні операції на серці та судинах».

Загалом – повідомлення для міста й справді значуще й ми на мить повіримо нардепу, що він молодець і вибив з уряду 5 мільйонів гривень.

І, звісно, перше запитання: як це йому вдалося? 

Але далі всі, хто прагне дізнатися більше, відкриють урядову постанову, підписану Прем’єром Володимиром Гройсманом, яка має назву «Деякі питання розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» і яка побачила світ 13 червня цього року.

І після того, як людина відкриє додатки до  урядової постанови, раптом перша думка, яка приходить, – нардеп Шаповалов нам говорить неправду.

Бо насправді ніхто й нічого не вибивав, а Прем’єр підписав Постанову про розподіл коштів, яка стосується практично всіх областей України та не менше 5 тисяч сіл, районів і міст.

І мова в цьому документі про те, що кошти отримують усі регіони:  Кременчук – свої 5 мільйонів, Горішні Плавні теж свої 5 мільйонів гривень. А той же, наприклад, Гадяч отримає 2,5 мільйона гривень. І достатньо відомо, що ні в Гадячі, ні в Нових Санжарах, ні в Полтаві… ніхто з тамтешніх нардепів не заявляв, що він з палкою в руках вибиває з уряду кошти. Але, тим не менше, бюджетний транш для розвитку своїх територій у цих регіонах отримали.

Тут слід сказати, що в парламенті України  нині засідають близько 200 нардепів-мажоритарників. І  практично всі ці виборчі округи отримають кошти за цією Постановою Гройсмана.

От тільки з усіх нардепів лише один – Юрій Шаповалов заявляє про свою героїчну роботу у «вибиванні». Всі інші – нічого не кажуть.

Слід сказати, що сьогоднішній парламент України, де засідає колишній представник фракції Партії регіонів Юрій Шаповалов, – один в один є копією Кременчуцької міської ради. Й принцип роботи тут однаковий.

У Кременчуці якщо депутат міськради підтримує й голосує за рішення мера Малецького, то в його окрузі проведуть ремонт прибудинкових доріг і поставлять один дитячий майданчик.

Але якщо депутат погано підтримує мера на сесіях, то йому можуть просто поставити дитячий майданчик, але доріг на виборчому окрузі ніхто не ремонтуватиме.

Ситуація з нашим нардепом – аналогічна. Кременчуку мали б виділити кошти на дві лікарні, враховуючи участь нашого нардепа в голосуванні за комунальні закони. Однак чомусь обмежилися однією.

Наскільки таке традиційне  фінансування виборчих округів взагалі є правильним?  

Відповідь на це лише одна – проблеми є у всіх територій і життя не може зупинитися на одному нардепі Шаповалову. В Україні має бути європейська виборча система з її відкритими списками, а не система вручення гречки й продуктових наборів народними депутатами зразка нашого.

І поки це не буде змінено, нам увесь час їздитимуть по вухах усякими повідомленнями про те, що хтось і щось вибив палкою з державного бюджету. Насправді не вибив, то система така.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись