Новини з 1996 року

Про те, як Кременчуку віддавати кредит у 8 млн євро, який хочуть взяти, у мерії ще не думали

Віктор Крук 18 жовтня 2016 17:00 994 0

Економічного обґрунтування та розрахунків щодо необхідності отримання кредиту від ЄБРР для закупівлі тролейбусів та його повернення у мерії досі немає. Чиновники спершу хочуть взяти гроші, а потім будуть міркувати, як їх повертати.

Це з’ясувалося сьогодні під час обговорення проекту рішення на засіданні депутатської комісії з питань земельних відносин та екології. Начальник управління економіки міськвиконкому Микола Здойма та директор «Кременчуцького тролейбусного управління» Олександр Вертюх так і не змогли відповісти на численні запитання депутатів щодо вивчення пасажиропотоку та доцільності отримання 8 млн. євро кредиту для одночасного придбання 40 тролейбусів.

«Де обґрунтування? Де економічні розрахунки? Яка орієнтовна вартість тролейбусів? Як місто буде повертати ці кошти? Чи є це найгострішою проблемою для Кременчука і яка необхідність у закупівлі одразу 40 тролейбусів?» - запитували у них Олександр Роженко та Оксана Піддубна.

Окрім того, що в КТУ більша частина тролейбусів відпрацювали свій ресурс і потребують заміни, керівники нічого на них відповісти не змогли. 

Члени комісії продовжували цікавитися, як тролейбуси будуть їхати через міст і чому маршрут визначений до прохідної КВБЗ? І взагалі, чи вивчався пасажиропотік? На це питання Олександр Вертюх відповів, що тролейбуси з автономною ходою зможуть проїхати 20 км, а потім потребують підзарядки протягом години. Що ж до вивчення пасажиропотоку, то його лише планують вивчити, але до сесії це зробити не встигнуть.

«Придбати на 8 млн євро тролейбуси, щоб вони потім їздили порожніми? Так справжній господар не робить», - зауважив на це голова комісії Руслан Ульянов.

Після цього чиновники почали фантазувати, що якщо не вдасться запустити автономні тролейбуси через Крюківський міст, то можна буде їх пустити до магазину «Фоззі» або у Велику Кохнівку чи до Піщаного. 

«Де розрахунки? Ви пропонуєте вам повірити на слово? Не робіть з нас клоунів чи весільних генералів», - зауважив на це Олександр Роженко і додав, що було б краще оновлювати тролейбусний парк поступового – по декілька тролейбусів щороку, а не влізати у борги.

На питання, яким чином місто буде розраховуватися, якщо курс євро за ці 12 років зросте, відповіла віце-мер Тетяна Неіленко, захищаючи своїх колег: «Та ми не знаємо, що у нас буде через місяць. Але ж треба розвиватися».

На зауваження депутатів, що місто не «потягне» цей кредит, Микола Здойма заспокоїв: «Якщо Міністерство фінансів побачить, що ми не потягнемо, то нам відмовлять».

«Були люди з банку. Цікавилися нашим місто, все обговорювали. Вони приїдуть на сесію, все пояснять та нададуть усі технічні моменти», - такий аргумент навів начальник управління економіки міськвиконкому Микола Здойма на користь того, що рішення депутатам потрібно приймати.

На питання, хто в мерії був ініціатором ідеї із взяття цього кредиту, він відповів, що це була «колективна ідея».

Крім тог, Микола Здойма повідомив, що у листопаді пройде засідання кредитної комісії, і Кременчук може отримати грант на 2 млн євро. Якщо таке рішення приймуть, то за ці кошти мерія хоче придбати… ще 10 тролейбусів. Тобто загалом уже 50. Якась манія цьогоріч у мерії на тролейбуси.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 252 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 660 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1142 0