Новини з 1996 року

Про світлий бік кременчуцької медицини розповіли. Ремонт – то Шаповалов, обстеження – мер Малецький

Олександр Курилов 13 лютого 2018 16:16 470 0

Про позитиви

Надалі всі кременчужани мають знати, що все краще в нашій міській медицині пов’язано якщо не з нардепом Шаповаловим, який повідомляє про урядові транші на ремонт лікарень, то з мером Малецьким.

А наш міський голова – спеціаліст з придбання апарату УЗД.

Це актова зала госпіталю ветеранів війни та Збройних сил, що на вулиці Сердюка, й повна зала головних лікарів у медичному закладі, які сьогодні підбивали підсумки 2017 року.

А наші підсумки – такі ж, як і минулорічні: показники покращуються, кількість хворих не зменшується, однак ситуація з онкозахворюваннями  покращилася.

І з цього приводу навіть зачитали цифри, хоче всеукраїнський канцер-реєстр говорить про протилежне.

Натомість по дитячій смертності дітей віком до одного року в Кременчуці все ж таки зрушення є у порівнянні з 1997-им.

Про рік 1997-й і порівняння з ним Дмитро Петращук, керівник міського управління охорони здоров’я, згадав разів двадцять.

І для цього є вагома причина: 20 років тому в цьому ж приміщенні тодішні керівники міста теж проводили медичну нараду й з того часу багато що змінилося.

Втім змінилося не настільки, аби сказати, що в нас усі проблеми вирішені.

Як і раніше, в Кременчуці на першому місці - хвороби органів дихання, далі - інсульти з інфарктами й вважається, що кожен кременчужанин за рік звернувся до лікаря 7,6 раза.

Інше з позитивного –  у місті діє програма доступних ліків, спрямована на їх здешевлення. Гірше, однак, що більшості медичних препаратів це не стосується.

Ще в наших позитивах – подарунок уряду, який за кошти Світового банку виділив місту 8 апаратів УЗД з насадками й сучасну лабораторію, в якій усе має бути безкоштовним.

І про негативи

Негативів у нас багато, їх ніяк не менше, ніж гарних новин.

І головний такий – у кременчуцькій медицині, де заробітна плата найменша, – жорстка кадрова криза.

Натомість медицина нашого міста стала дуже платною й, потрапляючи в наші лікарні, слід розуміти, що річний запас заощаджень родини точно в цьому випадку буде витрачено ще й не вистачить.

І платність ця, коли одні й ті ж медичні працівники в першу зміну працюють у комунальній лікарні, але в другу - вже в приватній, не надихає.

Не надихає, бо якість обслуговування хворих від цього аж ніяк кращою не стає.

І зрозуміло, що міський голова Віталій Малецький міг би вплинути на ситуацію з доплатами медичним працівникам з міського бюджету, але цього  він не робить.

Це те, що стосується самих лікарів та медсестер.

Є й інше – що стосується хворих і мова тут про діагностику. Завдяки уряду, який виділив місту апарати УЗД, така діагностика частково стала безкоштовною.

Однак є ще така справа як магніто-резонансна томографія та комп’ютерна томографія  й коштує для кременчужан це дуже дорого.

Зрозуміло, що рішення  є й не одне. Виконком міг би купити таке обладнання й зрівнятися з Полтавською міською медициною.

Інший варіант – можна просто купувати такі послуги, які дають можливість ставити хворому діагноз, а не ворожити на кавовій гущі про болячки відвідувача.

Але тут теж – жодного прогресу.

Останнє – за рік у кременчуцьких медиків буде нова така ж нарада й мова знову йтиме про підсумки.

І якщо керівник міської медицини Дмитро Петращук знову буде все порівнювати з тим, що було 100 років тому, то краще такого не робити.

Натомість варто взяти міста – Кременчук та Полтаву - й розповісти, де саме й у чому ми навіки у кам’яному віці відстали від полтавських міських лікарень та поліклінік.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись