Новини з 1996 року

Про підручники, парти та пандуси - коментарі директора департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

Альбіна Козлова 01 листопад 2018 11:45 412 0

Учора на відкритті інклюзивного центру журналістам вдалося поспілкуватися з директором департаменту освіти й науки Полтавської обласної  держадміністрації Оленою Харченко. Цікавилися не лише кількістю таких центрів, їх особливостями та завданнями, а й коли ж школи в області забезпечать новими підручниками та партами. Пані Олена запевнила, що підручники, парти та шкільне приладдя з`являться в нових українських школах області до кінця поточного року.

"Стосовно  нової української школи, то державна субвенція вже надійшла до області. Щодо придбання деяких дидактичних матеріалів продовжуються тендерні закупівлі, а от щодо парт, то виробники ще не встигли виготовити необхідну кількість одномісних парт до першого вересня", - зауважила Олена Харченко. 

Вона запевнила, що поставка підручників триває без збоїв, а раніше не було забезпечено учнів матеріалами через помилки в деяких посібниках.

"Дійсно, були деякі помилки в підручниках, але Міністерство звернуло на це увагу, тож кожній школі була надана можливість знайти книжки на електронній платформі та роздрукувати, щоб діти могли користуватися матеріалами під час навчального процесу. Ми очікуємо, що підручники будуть у школах до кінця календарного року", - зазначила директор департаменту. 

Також пані Олена наголосила, що Полтавщина на 99,9% знаходиться попереду всіх інших областей стосовно реформування та розвитку у сфері освіти.

А от стосовно діток з особливими потребами, то чиновники вважають, що їм вкрай необхідна допомога спеціалістів та реабілітація.

"У нас 90, а може, й 95% дітей, які мають певні фізичні проблеми, сьогодні знаходяться в закритому просторі. Вони не отримують якісної освіти, вони не отримують реабілітації. І найголовніше, що ми втрачаємо частину суспільства, яка має великий потенціал розумовий. Це діти, які сприймають і навчання, і науку, вони успішні по-своєму", - налогосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

А от щодо інклюзивних центрів, то їх кількість розраховується відповідно до постанови Кабінету Міністрів "Про затвердження Положенння про інклюзивно-ресурсний центр від 23 серпня 2018 року, це залежить від кількості  дітей, що проживають у тій чи іншій адміністративно-територіальній одиниці, тож один центр на більше ніж на 7 тисяч дітей на території  району та 12 тисяч - у місті.

За словами директора департаменту Олени Харченко, в області наразі налічується 240 тисяч дитячого населення від 0 до 18 років і з них приблизно 36 тисяч діток потребують допомоги спеціалістів для нормального розвитку. Крім того, з цих 36 тисяч 4600 дітей мають інвалідність.

Тому до кінця року на території області відкриють 32 інклюзивно-ресурсні центри. Наразі 12 центрів уже функціонують.

А інклюзивно-ресурсний центр в Омельницькій об'єднаній територіальній громаді буде обслуговувати 30 дітей із 6 районів згідно з укладеною муніципальною угодою. Це Білецьківка, Піщане, Недогарки, Омельник, Пришиб, Нова Знам'янка.

"Завдання центру - адаптувати дитину до соціуму, щоб вона почувала себе повноправним членом суспільства. Центр створюється як допомога для дитини та для батьків. В кожному центрі має бути 8 працівників. Це фахівці, які мають відповідну освіту та можуть  надавати корекційні послуги для дітей та консультації батькам", - повідомила Олена Харченко.  

Проте після реабілітації в центрах дітки все одно йдуть до школи, запевнили журналістів освітяни. А от відсутність таких елементарних речей, як пандуси, може стати завадою для відвідування школи дитиною з інвалідністю.

Крім того, за словами директора департаменту освіти, інклюзія передбачає асистента вчителя, який буде на уроках спілкуватися з дітками, що мають особливі потреби, допомагати їм чи, навпаки, заспокоювати. 

"Зараз ми всю увагу приділяємо тому, щоб школа була пристосована, щоб вона була доступною. Ми працюємо з керівництвом навчальних закладів та місцевою владою над створенням умов, тому що іноді три-чотири сходинки для дитини є бар'єром", - коментує ситуацію в школах пані Олена. 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 135 0
На 449 річницю міста бібліотекарі відкрили сторінки сивого минулого Кременчука. ФОТО 227 0
Підняти вітрила! У День міста у Кременчуці пройшов парад вітрильників. ФОТО 251 0