Новини з 1996 року

Про особливості кременчуцької медичної «благодійності». В чому помиляється в.о.міністра Супрун?

Олександр Курилов 12 серпня 2018 13:17 1730 0

Кременчуцькі медики порушують усі настанови МОЗу, які стосуються сплати благодійних внесків у наших медичних закладах.

Причина – в Україні все це працює за правилом: хто скільки дасть і за це дякуємо.

У Кременчуці ця благодійність (її розмір) фактично узаконена заступником міського голови Усановою, в якої – її правила, а не українські й тим більше - не правила Супрун.

І з того, що є сьогодні, розмір кременчуцької благодійності такий: 50 гривень у поліклініці, але це стосується лише тих хворих, які прийшли до лікаря не за місцем прописки.

Ще розмір благодійності, який визначено чиновником виконкому для всіх, – 300 гривень у випадку, якщо хворий опинився на лікарняному ліжку.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун оприлюднила свої зауваження щодо медичних благодійних внесків і пише вона таке.  

«До мене, до моєї команди звертаються багато громадян щодо благодійних внесків у медзакладах. Чи правильно це, що заклади їх збирають, та що робити, якщо змушують стати благодійником?

Ніхто не може заборонити благодійність. Кожна людина, за власним бажанням та на власний розсуд, може добровільно жертвувати свої кошти чи майно. Ключове в цьому твердженні - добровільно.

Коли це відбувається не з власної волі, а під примусом - або ви жертвуєте кошти, або не отримуєте лікування - благодійний внесок з жесту доброї волі перетворюється на порушення закону (п. 2 ч.1 ст. 1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).

Благодійні внески не можуть бути обов’язковими для сплати, а будь-яке примусове збирання коштів - неприпустиме явище в медзакладах. За невиконання цих вимог передбачена адміністративна відповідальність», - зазначає керівник медицини України.

Однак насправді, й міністр повинна це  розуміти, – в житті все інакше. Якщо той же пацієнт у будь-якій з трьох  кременчуцьких (перша, друга, третя)  лікарень не сплатив благодійний внесок, то гарантовано, що його очікуватиме, –  проблеми з тим же ультразвуковим дослідженням (УЗД).

І мова тут не про те, що таких апаратів у наших лікарнях мало, навпаки, завдяки Супрун їх багато й усе там роблять безкоштовно. Але спочатку - визначений благодійний внесок.

Однак найбільш вірогідно, що хворий просто сидітиме в приймальному відділенні й довго сидітиме, аж поки не зрозуміє, що 300 гривень визначеного заступником мера Кременчука благодійного внеску пришвидшить процес потрапляння у відділення й дуже.  

Інше, про що пише Уляна Супрун, – «…з 1 січня 2018 року медзаклади повинні щоквартально інформувати про зібрані кошти та напрями їх використання.

Тепер у кожному медзакладі, який збирає благодійні внески, на доступному місці має бути розміщена інформація: скільки коштів зібрано і на які потреби - ліки, витратні матеріали, медичні вироби тощо вони витрачені. Також про це має бути опубліковано на сайті медзакладу (якщо він є) або на сайті обласного департаменту чи управління охорони здоров’я.

До речі, так само медзаклади мають публікувати інформаційні стенди з усією інформацією щодо наявності ліків, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих за кошти державного та місцевого бюджетів і гуманітарної допомоги».

Але чи хтось бачив таку інформацію, яку б у міськвиконкомі оприлюднювали? У Кременчуці, між іншим, з таким оприлюдненням – великі проблеми.

Останнє – це про пораду Супрун і про те, чому її слід використовувати обережно.

Головний медик України радить: «…якщо у вас вимагають благодійний внесок у медзакладі - зверніться зі скаргою до головного лікаря, департаменту чи управління охорони здоров’я у вашій області або правоохоронних органів».

Бо коли йдеться про головних лікарів – варто тричі подумати. І якщо в цьому випадку нічого не можна сказати про Першу міську лікарню, то вже у випадку таких прецедентів у Третій (Кременчуцькій) міській лікарні варто поміркувати ось про що.

Усі ж пам’ятають заяви головного лікаря цієї лікарні Віктора Сичова про те, що медика годує пацієнт? Тож будьте уважні - там проблеми з апетитом.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 848 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1277 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1733 0