Новини з 1996 року

Про ж#пу Кальченка, про голос істини Бокована та про те як кременчужани "схавали" тарифи

Марина Баніт 13 жовтня 2017 17:03 979 0

На сесії міської ради сьогодні виступила депутат Піддубна. Сесія міської ради довго не продовжувалася через те, що активісти заблокували трибуну і вимагали відміни підвищення тарифів.

Так бійці АТО та активісти звернулися до Оксани Піддубної з листом, який пані депутат таки змогла зачитати з трибуни.

Вони просили створити комісію і звернутися до аудиторської фірми для того, щоб провести перевірку з приводу законності підвищення тарифів на тепло та гарячу воду і перевірити обгрунтування такого рішення, прийнятого міським головою.

Активісти вимагали прийняте рішення винести на сесію міської ради і залишити тарифи без змін до перевірки.

Піддубна подала заяву - внести технічну правку в питання.

Також вона додала:

"Віталію Олексійовичу, ви можете і призупинити дію рішення міськвиконкому, як тут раніше пропонувалося, ви можете і дати вказівку депутатам проголосувати за відміну цих підвищених тарифів, зняти напругу з населення і порахувати, можливо, ви втратите більше, бо люди можуть платити менше. І те, що ви розповідаєте, що труби рвуться через непідвищені тарифи, - це неправда. Труби рвалися і рік тому, і 5, і 10 років тому, і в минулому році було підвищення, і нічого кращого не трапилося".

Тоді вже виступив депутат Таценюк і заявив, що він таки згоден з пропозицією Піддубної і буде голосувати за відміну тарифів.

Кальченко пояснив, що він на блокування міської ради подивився вчора і пішов геть. Те ж саме він зробить і сьогодні. Також пан Кальченко пояснив, що, по-перше, з огляду на те, що тут оперують заявою Гройсмана, що причин для підвищення тарифів немає, він вважає інакше. У Гройсмана, за словами депутата, можна знайти штук 5 таких заяв, що причин для підвищення тарифів немає, але виходило навпаки. "Тому я думаю, що популізм у нашій країні теж процвітає!" - заявив Кальченко. А по-друге, чи буде якийсь бізнесмен продавати продукцію нижче собівартості?"

На це активістка Трофименко не витримала: "А чого ж в інших містах дешевше, ніж у нас, ви думаєте про це?"

Не зрозуміло, що мав на увазі депутат Кальченко, але:

"За свою жопу, - відповів Кальченко і вже почав кричати на пані Трофименко: - не перебивайте мене!"

Тож далі Кальченко почав пояснювати, що аудитори якщо й приїдуть, то вони чужі нашому місту. Вони не потрібні, просто треба скласти комісію і на цьому завершити. 

Далі виступив пан Роженко, який пояснив, що фракція "Рідне місто" підтримує скасування підвищення тарифів. Він пояснив, що НКРЕ знизило тарифи для "Київенерго" на тепло та воду та "Укренерго" на електрику вчора. Роженко пояснив, що підвищення тарифу відбувається для "Теплоенерго" за рахунок того, що ПАТ "КВСЗ" - постачальник для "Теплоенерго".

Тут вийшов Бокован і почав розповідати, що якщо не буде опалення, то люди будуть хворіти. А на сесії ніхто не розуміє, як цей тариф формується, і так себе вести не можна, бо вони - приклад для всіх людей. Нагадаємо, що Бокован - за підвищення тарифів. Тож він погоджується з тим, що комісія потрібна.

Але треба пояснити, що активісти бояться, що якщо комісія буде лише з кременчужан, то містян можуть знову обдурити і прийняти, як усе було, але за підписом комісії.

Бокован пояснив, що рішення, запропоноване Оксаною Піддубною про відміну або призупинення тарифів та запрошення аудиторської фірми, скоріше за все прийняте не буде, бо він уже приблизно порахував голоси.

Далі Бокован грандіозно назвав депутатів друзями та закликав думати, а не кричати.

"Давайте думати, а потім приймати рішення", - перервали виступаючого! 

Бокован, який є вірним слугою народного депутата Шаповалова, дав зрозуміти, що він та людина, яка несе істину, а не лозунги.

"Не треба кричати, давайте навчимося говорити тихо, треба працювати так, як працюють європейські структури! І повірте, інколи тихий і впевнений голос працює краще, тільки голос, який несе реальну істину, а не лозунги, працює краще, ніж пікетування. Подумайте не про сьогодні і не про завтра, не про наступні вибори. Подумайте не про те, що напишуть газети, а  про життя нашого міста: скільки будуть платити грошей сьогодні, чи буде опалення завтра, чи буде опалення на Раківці через поламані котельні", - заявив Бокован.

Слухаючи цей виступ, виникало враження, що більш цинічного виступу ще не було. Він додав про те, що думає, що мер знає, як бідують кременчужани, але в той самий час приймає непопулярні рішення про підвищення тарифів. Здається, так само робив прем'єр-міністр Яценюк свого часу, налаштовуючи людей на систематичні жертви.

Бокован цинічно заявив, що можуть лишитися без тепла люди, бо "мы с вами ругались". Мабуть, депутат не розуміє, що люди через теперішні тарифи бояться як смерті опалювального сезону, бо хоча "мінімалку" й підвищили, але ціни на все теж підскочили.

Далі виступила депутат Павленко, яка проти підвищення тарифів з самого початку і це знову підтвердила.

А слова Дениса Терещенка, мабуть, найбільш влучно описали, що коїлося насправді в міськраді.

"Наразі немає політиків і партій, зараз насправді боротьба Добра і Зла! Наразі ми з вами "схавали" ситуацію з підвищенням тарифів на проїзд, далі ми з вами "схавали" другу ситуацію - з підвищенням тарифів, третє - якщо ми з вами змінимо свою позицію, то завтра-післязавтра буде четверта, п'ята, шоста. Місто потребує оновлення - це переосмислення цього всього. Ніякої політики Батьківщин, які шкури перевдягають сьогодні та завтра! Одна політика - на місто, якщо хочемо підвищити - розбираємося! Але нас чомусь у таке становище ставить політика виконавчого комітету, можливо, треба змінити повноваження виконавчого комітету і забрати прийняття тарифів у міську раду? Можливо, настав час по-хазяйськи ставитися до комунального майна?

Що ми робимо тут? Ми бачимо 2 дні присутність тут 22 депутатів! Хтось вірить з вас у те, що інші захворіли чи у відрядженні? Якщо ми бачимо, що виконавчий комітет прийняв рішення з порушеннями, то воно має бути відмінено, або клин клином вибивають. Немає фракцій, має бути одна команда. Якщо міський голова так сформував роботу виконкому, то ми маємо контролювати його роботу! Міський голова навіть не запросив керівників фракцій за 2 дні, щоб обговорити все.

Учора хтось спитав: "Де депутати і чому вони блокують трибуни? У мене питання: де ті люди, інтереси яких ми захищаємо?" Пан Терещенко виступає проти підвищення тарифів.

Ще багато хто виступав, навіть депутат з облради, яка присоромила всіх присутніх, мовляв, що навіть поганого мера чи депутата треба поважати. Вона закликала депутата Таценюка розібратися на регламентній комісії з тим, хто кого не поважає. 

Це прокоментував активіст Красовський, який пояснив, що пані депутат з облради закликає до поваги, але сама сміялася в той час, як у залі активіст розповідав, як багатодітна сім'я з п'ятьма діточками ледь виживає.

Далі вдалося проголосувати. Але третя спроба після кількох годин дводенного блокування ради не увінчалася успіхом. За пропозицію підтримати проект рішення проголосували лише 16 депутатів із 28 зареєстрованих у залі.

Міський голова тричі голосував проти скасування рішення щодо підвищення тарифів. Не підтримали скасування рішення профіолетова фракція «Поруч» та фракція «Укроп»  – утрималися семеро депутатів, секретар міськради Юрій Гриценко також у списку тих, хто утримався, четверо депутатів не голосували.

Підвищений тариф почне діяти з 1 листопада, а до цього комісія має оприлюднити результат своєї роботи.

«Навіть якщо комісія встановить, що потрібно більше підвищувати тариф, ми цього робити не будемо», - сказав Малецький.

Отже, комісія, до складу якої увійдуть активісти, депутати та працівники "Теплоенерго", має за три тижні розібратися в ситуації. Але підвищення вже вступить у силу.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись