Новини з 1996 року

Про амбіції мера Малецького. Збільшеним тарифам на тепло з 1.11. 2017 у Кременчуці бути і ось чому

Олександр Курилов 13 жовтня 2017 13:25 882 0

Яке подорожчання нас очікує?

1 листопада в Кременчуці будуть збільшені тарифи на тепло та гарячу воду, за якими наше місто одразу переходить у категорію міст, найдорожчих для проживання. Бо наші тарифи будуть одними з найбільших в Україні.

Відповідне рішення оприлюднено на сайті міськвиконкому. Й за тим, що написано, – подорожчання гарячої води відбудеться в межах 12%. Подорожчання тепла – в межах 20-22%.

Таке рішення міський голова Кременчука Віталій Малецький разом з депутатами міськради відстояв на сесії міськради й відтепер усі мешканці міста будуть платити за тепло і гарячу воду більше.

Саме ж подорожчання буде поетапним і триватиме до кінця 2017 року так.

Тож сьогодні депутати  Кременчуцької міськради на своїй сесії погодили перше подорожчання. Погодили, бо не стали голосувати за його скасування, чого вимагають громадські активісти.

Але це підвищення цін стосується КП «Теплоенерго».

І за цим рішенням міськвиконкому, яке ініціював наш мер Віталій Малецький, за тепло та гарячу воду в листопаді платитимуть більше спочатку лише мешканці Крюківського району.

Натомість, і це не таємниця, наступним у подорожчанні буде ПАТ «Полтаваобленерго». І тоді вже, оплачуючи рахунки грудня 2017, подорожчання прийде й до мешканців Автозаводського району Кременчука.

А далі буде третій етап кременчуцького зростання цін і теж на тепло та гарячу воду.

І таке знову стосуватиметься Крюківського району, бо цей третій удар по мешканцях відбудеться вже через подорожчання тепла, яке ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» продає КП «Теплоенерго».

І все це станеться ще до Нового 2017 року.

Комісія працюватиме, але порятунку від мера не буде

А це інше запитання – наскільки комісія з представників громадськості (7 осіб) та депутатів міськради (7 осіб), яку мер міста Віталій Малецький утворив сьогодні, аби громадяни не заважали проведенню сесії міськради, зможе хоч трохи відіграти назад рішення міськвиконкому про підвищення цін, яке діятиме з 1 листопада?

І відповідь тут одна:  спеціальна комісія, якій міський голова Віталій Малецький  доручив перевірити нові тарифи або знайти того, хто їх перевірить, – нічого не зможе зробити.

Бо все це потрібно зробити до 1 листопада, а в самій комісії немає для такого фахівців.

Також утворена мером Малецьким комісія не зможе навіть найняти для такої перевірки спеціалістів, бо це тендерна процедура, на яку піде не один місяць і не два.

До того ж, і сумніватися в цьому не варто, розрахунки КП «Теплоенерго» щодо необхідності підвищення тарифів складено без помилок, бо в директора цього підприємства немає іншого виходу, ніж вимагати через мера Кременчука нові тарифи.

А вже міський голова Кременчука Віталій Малецький таке подорожчання підтримав, бо головна причина сьогоднішнього подорожчання – саме його особисті амбіції і його рішення – все те, до чого він ішов.

І не просто йшов, але біг останні два роки.

А починалося все з війни пана Малецького з ПАТ «Полтаваобленерго», під час якої кременчуцький мер заявили: «Квартальні мережі й бойлерні, які були в оренді обленерго, – наші».

Далі - все швидко. Обленерго, представники якого через заяву мера Малецького припиняють  оплачувати оренду квартальних мереж, а це 11 мільйонів гривень на рік до міського бюджету.

Наступний крок – усі ці труби, які є у житлових кварталах Кременчука, обленерго місту віддає, а депутати міськради їх приймають без будь-яких зауважень.

А решта – це наслідки.

Наслідки – коли виявляється, що грошей, аби обслуговувати «кременчуцький трубнаш», або комунальне підприємство "Теплоенерго" з його роздутим керівним штатом, - у міському бюджеті немає.

Тобто гроші в бюджеті, в принципі, є, але якщо їх віддати на ремонт труб, то за що тоді утримувати вісім заступників мера, багаточисельний штат комунальних директорів і за що саджати квіточки та кронувати кроновані дерева?

До того ж нам ще оплачувати величезні кредити, які місто взяло на купівлю тролейбусів.

А з іншого боку на КП «Теплоенерго» тисне НАК «Нафтогаз» і ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» і ніякого іншого виходу в нашого міського голови Віталія Малецького, окрім як лізти в кишені до громадян міста, – не залишається.

От саме це – викачування з наших кишень зайвих грошей - мер міста й депутати Кременчуцької міськради через подорожчання вартості гарячої води й тепла сьогодні й роблять.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись