Новини з 1996 року

Прийнято новий закон про будівництво, відтепер більше відповідальності

Марина Баніт 09 лютого 2017 17:30 3464 0

Відповідно до підписаного Президентом України Закону 4733-1, тепер посилюється протидія держави проти незаконного будівництва та підвищується відповідальність забудовників за порушення.

Тепер порядок оформлення дозвільних документів визначатиметься не за категорією складності об’єкта будівництва, а за класом наслідків (незначний, середній, значний). Будівництво об’єктів середнього і значного класу наслідків здійснюватиметься виключно за дозвільною системою. Таким чином, великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торговельно-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитись виключно за наявності повного пакета дозвільної документації.

 Також посилюється відповідальність державних органів влади, зокрема, посадових осіб органів держархбудконтролю, за прийняті ними рішення, усунуться можливості для маніпулювання містобудівним законодавством як з боку забудовників, так і посадових осіб.

Читайте також: Не помстилися. ПАТ «Кременчукгаз» програв другий суд зі встановлення норми у 9,8 кубів мешканцям

Недобросовісні забудовники більше не зможуть занижувати категорію складності, аби зводити такі об’єкти, свідомо декларуючи недостовірну інформацію – про право на земельну ділянку, містобудівні умови та обмеження, чи уникнути проходження будівельної експертизи.

Разом з тим Закон максимально спрощує дозвільну систему для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні. Так, будівництво приватних житлових споруд, господарських споруд, невеликих бізнес-об’єктів, складських приміщень можна починати вже наступного дня після подання повідомлення про початок будівельних робіт.

Закон захистить інвесторів у будівництво.

 

 

Теги: Новини КременчукаЗаконодавство

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 385 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 862 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3369 0