Новини з 1996 року

Прикмети на Усікновення глави Іоанна Предтечі: чи можна в цей день користуватися ножем

pplus 11 вересня 2019 07:20 297 0

11 вересня православні та греко-католики відзначають день Усікновення Глави Іоанна Предтечі.

Віруючі дотримуються цього дня строгого посту на знак поваги до життя та смутку з приводу насильницької смерті пророка. Зокрема, забороняється їсти рибу, молочні продукти, яйця, м’ясо. Дозволено вживати фрукти, овочі, гриби, олію та борошняні вироби без молочних продуктів і яєць.

У народі з цим святом пов’язано безліч забобонів. Зокрема, вважається, що 11 вересня не можна позичати гроші, починати нові справи, стригтися і навіть зачісуватися.

На Головосіка не можна різати круглі овочі та фрукти, форма яких нагадує голову: помідори, капусту, кавуни. Забороняється пити напої червоного кольору і вживати будь-які спиртні напої.

Також 11 вересня не справляють весіль, хрестин та вінчання, бо на Головосіка не можна розважатися, співати й танцювати.

Вважається, що цього дня ні в якому разі не можна користуватися ножем та будь-якими колючими і ріжучими предметами. Є навіть приказка: “Хто на Головосічення скористається ножем, той сам залишиться без голови”. Це означає, що на людину посипляться біди й нещастя.

Але ці забобони не мають нічого спільного з православ’ям і є лише наївними людськими уявленнями про свято, переконують священники. Так, дійсно в день Усікновення глави Іоанна Предтечі церква встановила піст, який допомагає віруючим на належному рівні висловити повагу до життя та смерті Хрестителя. Одночасно цей одноденний суворий піст має нагадати людям про наслідки недотримання обітниць. Жодних заборон на вживання їжі круглої форми або використання ножа офіційна церква не накладає.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

В Кременчуцькій бібліотеці на Водоканалі вчилися приборкувати акварель. ФОТОрепортаж 117 0
У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 826 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 869 0