Новини з 1996 року

Приховати ВІЛ та вигадати вагітність: у Кременчуці також є "експерти" з підробки документів

Валерія Макряшина 06 березня 2019 13:06 833 0

Розмах шахрайства з фальшивими довідками, дипломами, посвідченнями та навіть паспортами в Україні настільки великий, що, здається, в нас практично немає документа, який не можна було б підробити.

У кременчуцьких групах у Фейсбуку час від часу з'являються оголошення, в яких такі собі "фірми", що, на перший погляд, здаються "шарашкіною конторою", пропонують підроблені документи на будь-який смак і гаманець.

"Предоставлю медсправку - оригинал с печатью! Справки о больничном (закрыть прогулы)! Справки для водителей, справка о беременности, справки для студентов, освобождение от физкультуры, справка об отсутствии ВИЧ! Инвалидность 2-3 групы! Писать в ЛС!" - написано в одній із груп Кременчука у Facebook. 

"Не радимо людям купляти такі довідки. Такого вже багато в містах-мільйонниках. Це підробка і якщо це випливає, за це передбачено кримінальну відповідальність..." - прокоментували дане оголошення в прес-службі міського відділу поліції.

Втім люди купляють, їх на гарячому ловлять рідко, як і тих, хто цю "липу" виробляє. Це факт, з яким не посперечаєшся.

Підробляють усе: від сертифікатів ЗНО та посвідчень УБД до пенсійного стажу, медичні довідки про відсутність ВІЛ-інфекцій та навпаки, про вагітність.

У поліції факти підробки документів, якщо це не водійські права чи посвідчення УБД, виявляють рідко.

Тож чи справді можна купити "липу", намагалася з'ясувати "Програма Плюс". Виявилося, що придбати такий "документ" зі всіма мокрими печатками зовсім не складно — потрібно лише вибрати потрібну справку, вказати свої дані й оплатити. В інтернеті є відповідні сайти та й у соцмережах активно працюють так звані менеджери даних фірм. Щоб уникнути відповідальності, часто вони називаються іншими іменами.

Експерти відзначають, що підробка документів може бути різною. Одна справа - підробити форму (підпис або печатку), зовсім інша - саму суть документа.

Тож виготовлення якісних фальшивок передбачає організацію групи з розподілом обов'язків, наявність спеціальної техніки та мережі довірених осіб для розповсюдження.

За словами голови правління Міжнародної ліги захисту прав громадян України Едуарда Багірова, в таких групах, як правило, не менше п'ятнадцяти чоловік і обов'язково - грамотний юрист.

«Він повинен орієнтуватися в законодавчій базі, в нововведеннях та змінах. Наприклад, ті ж дипломи. Раніше це була «корочка», а потім їх зробили ламінованими. Документи змінюють форму, і шахраї повинні бути в курсі», - пояснює Багіров. 

Ця стаття не є пам'яткою для громадян, які хочуть придбати ці документи, і не є інструкцією для шахраїв, які ці "документи" створюють. Важливо просто бути пильними. Липовий документ про освіту у вашої дружини або чоловіка ще можна якось пережити, а  липова довідка про відсутність ВІЛ - це вже інша більш серйозна тема. 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1265 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1927 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2464 0