Новини з 1996 року

Причиною забруднення поверхні Дніпра є промислові та комунальні скиди

Валерія Макряшина 11 липня 2018 11:30 1672 0

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

Результати моніторингу якості поверхневої води Кременчуцького водосховища, проведений лабораторією гідрометеослужби з квітня по червень 2018 року, зафіксували високі показники по марганцю.

У створі 6 км нижче м. Черкаси (500 метрів нижче скидів ПАТ «АЗОТ») концентрації мангану (марганцю) перевищували ГДК у 15 разів. У порівнянні з фоновим створом, що знаходиться на 2 км вище м. Черкаси, середні за квартал концентрації марганцю у створі нижче міста збільшились у 2,4 рази.

Результати спостережень другого кварталу 2018 року показують також, що поверхнева вода в акваторії м. Черкаси, крім марганцю, забруднена вище допустимих норм міддю, хромом шестивалентним та фенолами - до 6 ГДК, цинком - до 8 ГДК.

Крім цього, через інтенсивне розмноження водоростей вода в окремих місцях набула зеленого кольору й стала непридатною для купання відпочиваючих.

Спеціалісти застерігають, що синьозелені водорості виділяють токсини, небезпечні для здоров’я людини, особливо дітей. Може розвиватись алергія та кон’юнктивіт.

Отже, причиною забруднення поверхневої води Дніпра є промислові та комунальні скиди в річку. А результатом такого забруднення у 2018 році стало раннє інтенсивне розмноження синьо-зелених водоростей і відповідно - погіршення якості природної води, в окремих місцях непридатної для купання.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2609 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3070 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3511 0