Новини з 1996 року

Президент України Зеленський відкинув ініціативу крюківських вагонобудівників з локалізації. Чому?

Олександр Курилов 21 січня 2021 14:00 685 0

Президент України Володимир Зеленський не погодився з намірами кременчуцьких вагонобудівників, які в боротьбі за замовлення пропонували обмежити іноземних конкурентів додатковими вимогами локалізації.

Й це вчорашні повідомлення про не надто добре завершення кременчуцької ініціативи, яка була широко розрекламована влітку минулого року.

Початок цієї ініціативи – кременчуцькі заклики щодо обмеження участі іноземних компаній у виробництві продукції машинобудування для України.

Зміст того, що так наполегливо проштовхували на Крюківському вагонобудівному, - будь-яке іноземне підприємство допускалося б до тендера з постачання тих же потягів чи вагонів лише в разі, якби орієнтовно  40 відсотків "тендерної" продукції вироблялося цим підприємством в Україні.

Причина, що спонукала до цього, швидше за все, - програш крюківських вагонобудівників на постачання потягів метро до Харкова, де перемогла китайська компанія, яка запропонувала ціну на мільйон євро менше, ніж кременчужани.

Відомі минулорічні події з цієї теми, що теж відбулися в Кременчуці.

До нашого міста на ПАТ «КВБЗ» приїхала велика делегація нардепів зі слуг народу.

Також був Прем’єр Денис Шмигаль, чиновники з міністерств і директори підприємств.

Все – для пояснення законопроекту про локалізацію, який мав назву «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості №3739».

Під цим законопроектом,  характер якого ніхто й не приховував, стоїть також підпис кременчуцького нардепа Мовчана.

І цей законопроект був прийнятий у першому читанні, але далі все зупинилося.

Натомість уже сьогодні оприлюднено пояснення, чому все зупинилося й законопроект застряг у першому читанні назавжди.

Про це йдеться вже в повідомленні офісу Президента України, яке має назву «Зміни у сфері публічних закупівель не повинні суперечити європейському законодавству – листи Президента очільникам уряду і парламенту».

За тим, що повідомляється, – «Президент України Володимир Зеленський звернувся до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо необхідності дотримання міжнародних зобов’язань України при внесенні змін до законодавства у сфері публічних закупівель.

Про це йдеться у листах Глави держави, адресованих очільникам уряду та парламенту.

Президент звертає увагу на те, що наразі пропонується низка ініціатив, які передбачають виведення з-під дії Закону України «Про публічні закупівлі» в цілому або з-під дії окремих його положень здійснення закупівель товарів і послуг у різних сферах.

«Вказане суперечить основній меті та принципам закону, а також може створити підґрунтя для виникнення проявів корупції, що матиме негативний вплив на стан міжнародних відносин України, у тому числі з фінансовими організаціями», – зазначає Володимир Зеленський.

Останнє, про що слід додати, – так це взагалі про долю ініціатив наших вагонобудівників.

Таких основних у них було дві.

Перша – локалізація. Друга - масове списання старих вантажних вагонів і виробництво замість них нових.

Тож якщо другу ініціативу раніше зупинили металурги, то першу вчора зупинив Президент України, аби уникнути міжнародних скандалів з усіма їх наслідками.

Залишається остання, третя ініціатива, яка має спрацювати. Мова про те, що у 2021 році за кошти державного бюджету на ПАТ «КВБЗ» мають бути виготовлені 100 пасажирських вагонів.

Але коли почнеться їх виробництво і як швидко ця робота кременчужан буде оплачена – це мало кому відомо. 

На фото - Прем'єр Денис Шмигаль на ПАТ "КВБЗ" під час кампанії на підтримку локалізації вирбництва

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2477 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2502 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3739 0