Новини з 1996 року

Президент Порошенко підписав закон, що вводить пеню за прострочення боргу за послуги ЖКГ

Валерія Макряшина 06 грудня 2017 10:06 1716 0

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про житлово-комунальні послуги» (був прийнятий Радою 9 листопада). Інформація про це розміщена на офіційному інтернет-представництві глави держави.

Що дає українцям закон?

Закон «Про житлово-комунальні послуги» передбачає право споживача на зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання, надання в неповному обсязі або погіршення їх якості; введення абонплати за житлово-комунальні послуги, тобто поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати власне за послуги з управління - так звану абонплату. При цьому споживач має право не оплачувати послуги (крім теплоенергії) в разі, якщо ними не користується в період тимчасової відсутності в приміщенні більше 30 календарних днів.

Санкціоновано стягнення пені (з 1 січня 2019 року) за прострочену оплату послуг. Розмір пені встановлюється в договорі зі споживачем, але не може бути нижче 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. При цьому загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Крім того, вводиться обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності керуючого багатоквартирного будинку за шкоду, заподіяну загальному майну.

Закон набуде чинності через 6 місяців з дати його оприлюднення.

Нагадаємо, на початку листопада у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, яким пропонується скасувати традиційні паперові квитанції на оплату комунальних послуг.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2427 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2456 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3692 0