Новини з 1996 року

Прем’єр Гройсман відмовив Кременчуцькому НПЗ у монопольних намаганнях й введенні квот

Олександр Курилов 19 квітня 2018 10:31 421 0

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відмовив адміністрації ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) у виконанні вимог підприємства стосовно проведення розслідування «через критичне зростання імпорту нафтопродуктів» в Україну.

А таких вимог власників кременчуцького НПЗ, які розглядалися на вчорашньому засіданні Кабміну, було дві.

Перша – призначити ПАТ «Укртатнафта» практично монопольним виробником пального, у відповідності до Енергетичної стратегії, тобто ПАТ «Укртатнафта» отримувало б не менше 50 відсотків ринку пального.

Друге – це введення квот на імпорт пального в Україні, зокрема з Білорусі, що одразу обмежить конкуренцію й автоматично збільшить вартість бензину та дизельного пального.  

Але...

«Щодо ціни на пальне: жодного рішення комісії з торгівлі або українського Уряду, яке може спричинити монополізацію ринку або створення змови, прийнято не буде. Ми не впливаємо на світові ціни на нафту, але хочу, щоб українці користувалися дешевими нафтопродуктами», -  така остаточна відповідь Прем’єра Володимира Гройсмана на кременчуцьку пропозицію, яку він оприлюднив у Твіттері.

Із оприлюдненого слід розуміти таке.

Ніхто не забороняє ПАТ «Укртатнафта» боротися з імпортерами пального. Але боротися з ними можна лише одним – ціною та якістю, однак не квотами та іншими обмеженнями.

Тож чим більше нафти на ПАТ «Укртатнафта» перероблятимуть, тим дешевші будуть нафтопродукти  й тим краще буде для всіх.  

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись