Новини з 1996 року

Прем'єр вимагає від місцевої влади публічної звітності про використання коштів місцевих бюджетів

Bylyna 28 липня 2015 08:56 513 0

Також Яценюк доручив міністру економіки «заборонити будь-які непрофільні витрати - які не йдуть на людину, йдуть на чиновників чи корумпований тендер».

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає необхідним запропонувати органам місцевої влади формулу щодо основних видаткових статей бюджетів, які мають бути спрямовані на соціальні та гуманітарні потреби громади. Уся фінансова звітність місцевих бюджетів має бути публічною. Про це прем'єр-міністр заявив під час колегії Мінфіну в понеділок, 27 липня.

А.Яценюк наголосив на необхідності під керівництвом міністра фінансів Наталії Яресько «терміново зібрати всі фінансові служби областей і чітко їм запропонувати основні видаткові статті, які повинні профінансувати місцевий бюджет при внесенні змін до бюджетів відповідних рівнів».

Арсеній Яценюк підкреслив, що владі на місцях необхідно запропонувати формулу: «що вона може витратити на лікарню, на дитячий садок, школу, що може витратити на доплату - тільки не апарату, а фаховим працівникам, учителям і працівникам лікарні».

Глава Уряду також наголосив, що ставить категоричну вимогу публікувати всю інформацію, «куди і які суми направлялися з місцевих бюджетів»: «Ми публікуємо всю інформацію щодо фінансової звітності центрального бюджету. Те саме повинні зробити місцеві бюджети».

«Децентралізація передбачає як отримання прав, які вони вже отримали, так і відповідальності. Кожна людина в країні повинна знати, куди йде 12 мільярдів гривень додаткового бюджетного ресурсу, який передала центральна влада», - додав він.

Прем'єр назвав неприйнятною ситуацію, коли органи місцевого самоврядування відмовляються від отримання доходів із прибуткових видів бізнесу: «У Києві вже не оподатковують комерційну нерухомість. Комерційна нерухомість – це та, де люди заробляють гроші. Це не йде ні в які рамки...Це означає, що такий орган місцевої влади позбавляє своїх громадян можливості змінити систему освіти, медицини, зробити доплати вчителю чи лікарю, чи поліцейському, відремонтувати дорогу чи придбати нове обладнання в ФАП чи лікарню. Це несправедливо по відношенню до людей», - наголосив він.

Глава уряду звернувся до міністерства фінансів з дорученням оприлюднити інформацію про те, «які органи місцевого самоврядування не прийняли рішення на користь територіальних громад щодо додаткового збільшення доходів місцевих бюджетів і направлення цих коштів на вирішення соціальних, економічних і гуманітарних проблем відповідної території».

Теги: Політика

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись