Новини з 1996 року

Правосуддя по-кобеляцьки: знову перерва на два тижні, бо присяжні - за кордон

Юлія Билина 07 вересня 2016 10:15 836 0

У засіданні Кобеляцького райсуду знову оголошено тривалу перерву – аж до 19 вересня. Пояснення судді: одній із присяжних необхідно виїхати за кордон за сімейними обставинами. Журналісти припускають: присяжна їде відпочивати в «оксамитовий сезон». А люди, що сидять за ґратами другий рік поспіль без реальних доказів вини, нехай іще посидять…

Із запізненням на кілька годин щодня розпочинаються у вересні судові засідання у Кобеляцькому райсуді, де розглядають кримінальну справу щодо вбивств  мера Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка. Причина банальна – після ліквідації ізоляторів тимчасового тримання людей, яких тримають за ґратами,  щоденно тягають із Полтави  до Кобеляк.

Але це – не найгірше, що відбувається в судовій залі. Адвокати занепокоєні тим, що прокуратурі вдається долучити до справи докази, походження яких із точки зору закону є досить сумнівним. Так було й у вівторок, 6 вересня. Суд долучив експертизу трупа судді О.Лободенка, яку сам же свого часу й відхиляв, бо ця експертиза була проведена з численними порушеннями. «Експертизу, на нашу думку, долучати не можна було, бо її призначала людина, яка навіть не входила до групи слідчих, – розповідає адвокат Руслан Лазоренко. – У жовтні минулого року суд дослухався до наших аргументів і повернув доказ прокуратурі. Фактично сама обласна прокуратура визнала, що експертиза була проведена з порушеннями. Суд призначив нову експертизу, однак її ніхто не проводив. Нині, розуміючи, що доведеться робити ексгумацію тіла судді, прокуратура знову спробувала подати той старий доказ і суд його прийняв!»

Адвокат наголошує: суд постійно посилається на те, що оцінку цим доказам даватиме в нарадчій кімнаті. Однак видно, що багато «доказів» зібрані саме так – недбало, зі значними порушеннями.

Те ж саме стосується й інших матеріалів, зокрема, й у справі вбивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва.  Відразу після вбивства міліція просила кременчужан надати відео з камер, аби зафіксувати автомобіль, на якому вікали убивці. І люди відгукнулися. Таких відео було кілька, не менше п’яти. «Однак у матеріалах справи чомусь опинився лише один диск, на якому містяться всі фрагменти відео, –  пояснює Руслан Лазоренко. – Ми припускаємо, що відео могло редагуватися. На одному фрагменті видно, що відео з комп’ютерного зображення згодом знято на телефон, а нам його намагаються представити як запис з веб-камери. Є фрагменти, датовані 2013 роком». 

Адвокат також говорить, що на усіх відеофрагментах неможливо розгледіти ні номер автомобіля, ні навіть модель – це була «всімка» чи «дев’ятка». На багатьох відео є й ті моделі, й інші…  Цей «доказ» судді також прийняли, не заглиблюючись у те, де ж оригінали, які надавали два роки тому свідки. 

Як відомо, директор телекомпанії «Візит» Олександр Мельник неодноразово заявляв, що жодним чином не причетний до вбивства ні мера, ні судді. Його захист наполягає, що справа проти О.Мельника сфальшована й неодноразово подавав документи до Генеральної прокуратури України, надаючи реальні факти порушень законодавства під час розслідування. Поки що ці факти не беруться до уваги. Інші обвинувачені  також жодного разу не визнали своєї вини.

Теги: 3150

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 848 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1277 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1733 0