Новини з 1996 року

Православний календар

pplus 14 червня 2018 07:53 168 0

Преподобного Агапита Печерського, лікаря безвідплатного

У цей день Свята Православна  Церква шанує пам'ять Преподобного Агапита, лікаря Києво-Печерського, який жив у ХІ віці. Родом він з Києва. Був учнем преподобного  Антонія Печерського.

Києво-Печерський патерик сповіщає нам про те, що до преподобного Антонія Печерського прийшов з Києва у печеру блаженний Агапит, шукаючи душевного зцілення через постриг у святий монаший чин, і отримав його. І став свідком багатьох подвигів преподобного  Антонія в зціленні молитвами недужих. Трудився багато років,  змагаючись у подвигах з святим старцем.  Він бачив з якою любов'ю і увагою ставився до хворих преподобний Антоній, як він сам піднімав і підносив їх на руках своїх, вірою і молитвою допомагав їм у зціленні.

Блаженний Агапит сподобився стати  причетним до такої ж благодаті. Він зціляв хворих молитвою і тим зіллям, що сам варив собі для їжі. Він став признаним лікарем. Слух про нього розійшовся по всьому місту і до нього, як до монастирського лікаря, почали звертатися за зціленням миряни. Люди одужували, люди одержували зцілення. Та заздрість людська не знає меж. У цей час в Києві жив лікар, родом і вірою армянин, який мав  успіх у лікарняній справі.

Почувши про блаженного Агапита, заздрячи його славі, він всякими  способами старався скомпрометувати його. Піславши до Печерського монастиря засудженого на смерть, він дав йому смертного зілля з надією на те, що той помре при блаженному Агапиті. Та Агапит, побачивши що людина вмирає, дав йому свого зілля, сотворивши молитву, і спас людину від смерті. Не заспопокоївшись  на цьому, армянський лікар вирішив згубити самого Агапита, давши йому смертного зілля. Блаженний випив і залишився живим. Коли його запитали, яким зіллям зцілює він недуги, блаженний Агапит відповів:  "Тим,  яким сам Господь, як лікар  душі і тіла, - подає здоров'я".

Преподобний Агапит зцілив князя Володимира Мономаха, котрий був безнадійно хворий. Коли вже не стало надії на видужання, князь Володимир Мономах (тоді Чернігівський) попросив Печерського ігумена (ігуменом тоді був Іона) прислати йому в Чернігів блаженного Агапита, якого раніше ніколи не бачили за воротами монастиря. Блаженний сказав, що коли він з таким ділом піде до князя, то повинен буде іти і до всіх, хто попросить його. 

Князь зрозумів, що йому  не вдасться призвати його до себе і попросив прислати хоча б зілля для зцілення. Блаженний Агапит дав зілля - князь видужав, став здоровим  молитвами блаженного Агапита. І тоді сам прийшов у монастир, щоб  побачити того, через  кого Господь дарував йому життя. Він хотів одарувати блаженного  Агапита. Та, не бажаючи бути прославленим на землі, Агапит скрився, а принесене для нього золото князь вручив ігумену. Блаженний так говорив: "Я ніколи ні від кого  не брав нічого, тому що ніколи не зцілював силою  моєю, но Христовою". Преподобний Агапит відійшов до Господа у перший день червня (ст. стиль), як сам собі пророкував. За те, що був він на землі безвідплатним лікарем, одержав велику плату на небесах.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись