Новини з 1996 року

Правоохоронні та виконавчі органи створили рай в місті для боржників по аліментах

Марина Баніт 19 січня 2017 18:37 777 0

У Кременчуці батьки, які після розлучення виховують дитину, геть позбавлені можливості притягти до відповідальності боржників, які злісно ухиляються від сплати аліментів. На перешкоді стають не хто-небудь, а правоохоронні та виконавчі органи.

Свою безвідповідальність визнають як правоохоронці - дільничі та слідчі, так і виконавчі органи - прямим текстом у очі постраждалим батькам.

Так у виконавчій службі Кременчука нарікають, що останніми роками в поліції просто відписуються від таких справ, надаючи автоматично відповідь, що не вбачають у діях платників  аліментів кримінального порушення.  

Наразі кореспонденту вдалося отримати телефоном пояснення дільничого, який про це все відверто й розповів, та слідчих. У виконавчій службі Автозаводського району телефоном відповідала заступник начальника Автозаводської виконавчої служби.

У поліції слідчі та дільничі прямим текстом пояснюють потерпілим, що вони навіть не вникають у суть справи, нічого не уточнюють, ніяких елементів розслідування не проводять. Тобто прочитали тему заяви і відкладають її для формальної відписки. Ніхто цим не займається.

Із усього стало відомо, що раніше дані справи активно розглядалися і міліція співпрацювала з виконавцями, дуже часто карали безвідповідальних батьків. Багато років тому цю практику зупинили у всьому місті.

А ось з виходом нового КПК в законодавстві утворилася ще одна нова колізія: в одному законі зазначено, що ініціювати притягнення злісного неплатника до кримінальної відповідальності повинен держвиконавець, а в іншому – що зробити це може тільки потерпілий, тобто аліментоотримувач, – пояснили у виконавчій службі.

Тож відтепер батьки страждають від дій безвідповідального боржника та на додачу - від непорозуміння поліції та виконавчої служби.

За телефонним зверненням кореспондента дільничий Автозаводського району пояснив, що на прикладі конкретної справи він на неї відпишеться формально, а заступник начальника Автозаводського відділу виконавчої служби відповіла, що, за новими законами, вони тут ні при чому, але за два дні нададуть більш конкретну відповідь.

 Коресподентом газети було зроблено зауваження, що таким чином обидва правозахисні органи зневажають самотніх батьків, яких у місті чимало.  Вони свідомо дозволяють існувати злочинам проти дітей у Кременчуці. Бо вагома кількість боржників по аліментах дійсно переховуються, щоб не платити гроші власній дитині.

Чому ж батько чи мати, що утримує дитину, має бути зневажений тим, що у Кременчуці не можуть навести лад між собою відповідальні органи.

Тож кореспондентське розслідування на цьому не закінчується. Незабаром планується отримати офіційне  роз’яснення для кременчужан з цього приводу – як бути у цьому бермудському трикутнику, де права дітей зникають, як у прірві. Трохи згодом можна буде стати свідком, чи домовляться органи влади, а чи треба бути продовжувати боротьбу за захист маленьких кременчужан.  

 

 

Теги: Боржники по аліментамКременчуцькі правоохоронцівиконавча служба

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 201 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 571 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 708 0