Новини з 1996 року

Правильне скорочення чиновників Кременчука: мінус 118 посад та 10,14 млн. грн. економії. ДОКУМЕНТ

Андрій Михайленко 15 грудня 2015 11:56 1901 0

За прикладом ходити далеко не потрібно - сусідні Черкаси дають Кременчуку орієнтири у справі розумного скорочення чиновницького штату. Ще у січні цього року, коли міська рада старого скликання мала вирішувати долю районних у Кременчуці рад, кременчуцькі майданівці отримали листа за підписом першого заступника міського голови Черкас Тараса Хвиля, де було наведено цікаві цифри під час припинення Соснівської та Придніпровської районних рад. Що від цього виграли черкащани, дивимось нижче.

 

УСЕ ПІЗНАЄТЬСЯ В ПОРІВНЯННІ

Скільки у Черкасах скоротили: 124,5 штатні одиниці, зі 672 штатних одиниць було залишено 547,5 одиниць.

Скільки у Черкасах зекономили на скороченні: департамент фінасової політики Черкас вирахував, що 2015 року внаслідок скорочення штату чиновників на зарплаті зекономили 10,7 млн. гривень.

Скільки у Кременчуці скоротять: 22 штатні одиниці, тобто зі 638,5 штатних одиниць буде залишено 616,5 одиниць (випливає із доповіді керуючого справами виконкому Руслана Шаповалова).

Скільки у Кременчуці зекономлять на скороченні: не відомо.

 

СКІЛЬКИ МОЖНА СКОРОТИТИ...

Не надсилаючи запитів до виконкому та не чекаючи довго відповідей і відштовхуючись від вищевказаних даних, спробуємо вивести цифру бюджетної економії, яку б могло мати наше місто від скорочення чиновницького апарату. Використовуватимемо пропорцію. 

Спершу наведемо показники чиновницьких штатів Кременчука та Черкас перед скороченням: 638,5 та 672 одиниці відповідно. А тепер вирахуємо відсоток посад чиновників, які потрапили під скорочення в Черкасах: 124,5 штатні одиниці ділимо на 672 одиниці та в результаті отримуємо 18,51 відсотка. Застосуємо вказаний відсоток скорочення до нашого міста: 638,5 чиновника множимо на 0,1851 (18,51 відсотка) та отримуємо 118,18 штатні одиниці.

Отже, Кременчук може скроротити орієнтовно 118 штатних одиниць апарату чиновників, а не скромні 22 одиниці. 

 

...ТА ЗЕКОНОМИТИ

З відповіді першого заступника міського голови Черкас виходить, що на скороченні 124,5 штатних одиниць Черкаси за цей рік мають зекономити 10,7 млн. гривень. Застосуємо й тут пропорцію та отримаємо орієнтовну цифру у 10,14 млн. гривень економії на зарплатах чиновників Кременчука за 1 рік при нинішній мінімалці. 

 

ЯК РАХУВАЛИ

Рахували ми звичайним способом, використовуючи прості арифметичні дії 2 класу загальноосвітньої школи. Для порівняння: місто Черкаси було обрано з таких причин:

- місто наближене до Кременчука за чисельністю населення (275 тис. чоловік проти 225 тис. чоловік у Кременчуці),

- місто також має два райони,

- на економіку Черкас, як і на Кременчук істотно впливає розташування поруч значної кількості водних ресурсів (Дніпро).

Опоненти цієї статті можуть вказати на те, що території Кременчука й Черкас істотно відрізняються (96 км2 проти 78 км2), але слід враховувати те, що, на відміну від Черкас, Кременчук має велику Північну промислову зону (НПЗ, КЗТВ, ТЕЦ), яка адмініструється явно не представниками міської влади.

 

ЩО У ПІДСУМКУ

Отримані нами цифри є орієнтовними, але дають уявлення про те, що міська влада явно не збирається відповідати вимогам сьогодення.

Тож у представників політичних сил, котрі зараз знаходяться в опозиції (Самопоміч, Опозиційний блок та УКРОП), є вже змога оперувати цифрами у питанні скорочення чиновників.

Перший крок у цьому напрямку ще минулої п'ятниці зробив депутат міської ради Микола Порицький, котрий секретарю міськради Юрію Гриценку та керуючому справами виконкому Руслану Шаповалову поставив ультиматум, який стосувався неможливості затвердження бюджету міста на наступний рік у разі ненадання детальної розшифровки штатки нової виконавчої вертикалі.

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаЕкономіка КременчукаРезонанс КременчукаБюджет Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 130 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 568 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1041 0