Новини з 1996 року

Правила прописки можуть змінитися: все, що потрібно знати

Валерія Макряшина 25 квітня 2018 10:28 1734 1

У законопроекті про зміну правил реєстрації громадян передбачається реєстрація в режимі он-лайн, що істотно полегшить процедуру.

Про це пише Офіс реформи адмінпослуг на своїй сторінці в мережі Facebook.

Законопроект передбачає, що для реєстрації місця проживання досить подати онлайн або особисто тільки декларацію, тоді як зараз треба 4-5 документів.

Реєстрація здійснюється в момент звернення (1 день за законом, від 15 хвилин до 10 днів на практиці).

Також скасовуються довідки, що підтверджують місце проживання та склад сім'ї - всі органи отримають інформацію з Єдиної інформаційної системи.

У разі прийняття документа це дозволить отримувати державні послуги за новим місцем проживання.

Також передбачається відмова від штампа про реєстрацію у паспорті.

Поставити відмітку можна буде тільки за бажанням громадянина. Власники, батьки й органи опіки інформуються про реєстрацію. Реєстрація блокується відразу після надходження скарги до органу реєстрації (онлайн, особисто, поштою).

Крім того, буде встановлено чіткий механізм дотримання законності при проведенні перевірок.

Перевірка даних декларації буде проводитися тільки у випадках, передбачених законом. Відвідати громадянина з перевіркою можна за умови, якщо громадянин сам це ініціює.

Перевіряючий на підставі методики ГМС і Мін'юсту визначить необхідність відвідування особи для висновків про проживання.

Школи будуть ініціювати перевірку тільки у випадку, якщо кількість дітей з першочерговим правом на зарахування до неї буде більша, ніж місць у школі.

Підкреслюється, що законопроект не передбачає штрафів за проживання не за місцем реєстрації.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Федя 25.04.2018 19:15

Ага, і Ви будете поінформовані, коли цигани з 10ма дітьми впишуться в Ваше житло. І тепер (згідно українських законів) не можна “викинути дитину на вулицю”. Право дитини на житло залізно прописане в нашому законодавстві, отож спробуйте їх тепер виписати! Сімейний Кодекс ніхто не скасовує, а він чітко прив”язує “забезпечення житлом” дитини саме до “реєстрації”. З життя: я поїхав у відряждення, повернувся, в мене в хаті теща, брат дружини і його діти, минулого разу я їх випхав без проблем, але в разі прийняття реєстрації без згоди власника, якщо вони вже виявляться зареєстровані в МОЇЙ хаті, поки мене не було, то будуть проблеми, бо Сімейний Кодекс ніхто не скасовував, і я не можу просто так ЧУЖИХ дітей вигнати, бо вони ВЖЕ зареєтровані в МОЇЙ хаті!!! а ще було діло, купив і викинув карточку “Київстар”, бо оператор перевикористав колишній номер, що був вже засвітився в базі колекторів… Це ж тепер хтось понабере кредитів, впишеться, і колектори будуть мене пресувати “де такийто”, він же був за моєю адресою!…

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3551 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 114 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 307 0