Новини з 1996 року

Поява "КЛІАР ЕНЕРДЖІ-КРЕМЕНЧУК" на Деївці - "це корупція чистої води" і протизаконне підприємство

Марина Баніт 05 березня 2018 18:00 1546 0

Про це стало відомо з розповіді німецького інвестора Йорга Майснера.

Сьогодні в міськвиконкомі відбулося засідання земельної комісії. Першим розглядали питання Деївського звалища і таємничу появу на ньому підприємства "Кліар Енерджі Кременчук".

На минулому засіданні, на яке не прийшли депутати, Оксана Піддубна запрошувала нардепа Юрія Шаповалова. Але працівники виконкому навіть не прийняли це до уваги.

Читайте про це: Резонанс: аферою, в яку вплутані Шаповалов, Малецький, частина виконкому та депутатів займеться НАБУ

Депутат Руслан Ульянов спізнився, але вирішили дослідити питання. Він заявив, що все про цю справу знає досконало.

Піддубна оголосила перелік питань, на які б хотіли депутати почути відповідь. Серед них - скільки отримує доходів підприємство, як, коли воно з'явилося там.

Руслан Ульянов почав морочити голову Піддубній, мовляв, нехай вона каже, на кого робити запити. Піддубна запропонувала зробит запит на мера, а він уже нехай перенаправляє, куди треба, інакше вони будуть маніпулювати.

Ульянов заперечив, що мер не дасть відповідь на питання, скільки заробляє "Кліар Енерджі Кременчук". Тут уже депутати та журналісти зауважили:

- Навіщо ви морочите голову всім? Направте запит меру і нехай дасть громаді відповідь. 

Ганна Павленко наголосила:

- Громада має знати, що за прибутки отримує.

Далі голова бюджетної комісії розповів, що для нього було здивуванням те, як на Деївці з'явилося підприємство "Кліар Енерджі Кременчук".

Усі присутні заявили, що вони не голосували про дану компанію, її назва ніде не фігурувала.

Присутній інвестор Йорг Майснер, якого представники влади на чолі з помічниками мера витиснули з кременчуцького звалища, пояснив, що гроші на проект на Деївському звалищі він залучив від Республіки Німеччини як грантові кошти інвестиції. Це були виключно його заслуги, що саме Кременчук отримав ці грантові кошти. Йорк взяв участь у задіянні коштів з Полтавського екологічного фонду:

"Ці гроші були вкладені в будівництво лінії електропередач, які наразі протянуті до полігону. За ці кошти був побудований трансформатор. Фондові гроші були витрачені на уловлювач газу, а також на розробку, проведення та прорахунок вигоди роботи установки саме в Кременчуці. Після установки газоуловлювача грантові кошти були вичерпані і задіяні вже кошти інвестора. Ця вся процедура отримала сертифікат. Між Україною і Німеччиною було отримано сертифікат. У 2014 році сертифікація була нерентабельна, бо коштувала б 30-40000 євро.

Але у 2015 році знову продовжили перемовини, щоб вкладені грантові кошти себе виправдали. Вирішили передати на баланс міста ці установки. Тобто 63 000 євро інвестицій, крім грантів, передані місту задарма (це тільки матеріали). Ми мали намір працювати на полігоні далі. Так у 2014-2015 році було вивезено шлаки та пісок на Деївку з вагонного заводу. Це знизило рентабельність, але ми вирішили працювати далі. Ми уклали договір з КАТП 1628, де вони зобов'язувалися правильно складувати сміття. Далі ми вирішили працювати в рамках державно-приватного партнерства. Через 15 років обладнання перейшло б на баланс міста. Ми створили засновника на базі КАТП 1628, щоб місто мало контроль над складуванням сміття. У червні 2017 року я дізнався про наявність іншого підприємства. Я написав лист меру, що якщо вони не готові працювати, я готовий піти з міста.

Але 15 серпня дізнався про те, що на полігоні вже працює інше підприємство. Хоча мер запевняв мене, що співпраця має продовжуватися. Але в жовтні нам було відмовлено.

Сьогодні я прийшов сюди, бо це КОРУПЦІЯ ЧИСТОЇ ВОДИ!

Руслан Ульянов заявив, що договір з нами не вигідний. Але я бачив інтерв'ю з Ульяновим, він заявив, що не цікавиться прибутком від "Кліар Енерджі Кременчук".

Я розумію, якби проект конкурентів був більш вигідний. Я порадувався б, якби "Кліар Енерджі Кременчук" було б більше вигідне. Але не було прозорої конкуренції і розрахунків.

У 2017 році я дізнався про те, що з цього приводу треба поспілкуватися з Шаповаловим, бо без нього в Кременчуці нічого не вирішується. Якраз у цей момент до мене звернувся заступник директора "Кліар Енерджі" з пропозицією співпрацювати по Україні. Але де б не працювало це підприємство, у кожному місті є проблеми, тому ми відмовилися".

Далі Майснеру морочили голову, а потім відмовили.

Піддубна просила його прокоментувати заяву мера, що він не добропорядний інвестор. Йорг повідомив, що має добрі рекомендації від банків та прем'єр-міністра Гройсмана.

Наступне питання стосувалося вигоди, яку б мало місто за умови його роботи в Кременчуці.

Майснер пояснив:

"У Вінниці, де працює підприємство, наразі щомісяця місто отримує 10%, а це в середньому 250 000 гривень. Ми приводимо полігон Вінниці до європейських стандартів, робимо дороги, облаштовуємо територію. Кременчук лише на оренді мав би 20%, а ще й проценти".

Піддубна розпитала про наміри Майснера в подальшому щодо Кременчука.

"Я не бачив рішення ради щодо дозволу "Кліар-Енерджі Кременчук" працювати на території полігону. Тобто наші юристи роблять висновок, що ця компанія працює протизаконно на полігоні. Ми будемо розбиратися в цьому в рамках діючого законодавства".

"У Вінниці було враховано тільки 10% від електроенергії. Вартість обладнання під ключ для дегазації полігону у Вінниці склала 1,9 мільйона гривень", - відповів на питання інших депутатів Майснер.

Ульянов прокоментував, що він побачив невигідність роботи з Майснером - це те, що не було ще проведено дегазації на той час. Натомість як юрист Ульянов бачив, що договір з Майснером розмитий. 

Це Майснер заперечив:

- Депутати перевірили все до коми. Ми мали інвестувати 810 тисяч євро. Все було прозоро і вигідно.

Костромінов запитав, чому в серпні вже будували установки на полігоні, але тільки в жовтні було відмовлено Майснеру?

Ульянов відповів:

- Мені нічого не відомо.

Депутат Ганна Павленко запитала, чому ніхто з депутатів нічого не знав про те, що коїться?

Ульянов промовчав і заявив, що установка, яка передана місту Майснером, наразі не використовується "Кліар Енерджі Кременчук".

Наступне засідання комісії вирішили призначити на 19 березня, о 10 годині, запросивши цілу купу спеціалістів та самих представників таємничого підприємства.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2357 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2385 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3629 0