Новини з 1996 року

Повний "Йоко но Май": кременчуцькі комунальники купили в ексвіцемера дерев і квітів на понад 6 млн грн

Валерія Макряшина 05 травня 2021 16:50 1690 0

Відтоді, як розпочався карантин, більшості кременчужан довелося "затягнути паски" й почати економити, бо деякі з них були вимушені піти в неоплачувану відпустку, хтось - перейти на дистанційну роботу, були й такі, хто взагалі її втратив. 

Через коронавірус і без того неідеальна економічна ситуація в Кременчуці, завдяки талантам наших чиновників, які набралися кредитів, погіршилася й погіршилася суттєво. Але, здається, навіть це не зупиняє міську владу в бажанні допомогти бізнесу місцевого ексчиновника Андрія Погрібного, який нещодавно з шиком й у карантин відгуляв закритий день народження, на якому був присутній сам міський голова Кременчука Віталій Малецький і не тільки.

Так ось, повернемося до квіточок і до дерев. Як і передбачалося раніше, комунальне підприємство "Благоустрій Кременчука" придбав у фірми ТОВ "Голландські троянди", яка належить Погрібним, розсадницької продукції — дерев і кущів на загальну суму 4 млн 78 тис. 884 гривні, а також квітів на 1 млн 948 тис. 845 грн. Відповідні договори були оприлюднені на сайті публічних закупівель Prozorro сьогодні, 5 травня. 

І ви тільки погляньте, що купили та ще і яку дивну кількість — два деревця, одне деревце... 

Наприклад, комунальники замовили одну вічнозелену колючу ялину "Глаука", вартістю (увага!!!) 10 тисяч гривень, хоча її ціна в інтернет-магазинах - менше 3 тисяч гривень. Також комунальники придбали 30 дрібнопильчатих вишень "Канзан" (простішою мовою - сакуру з яскраво рожевими квіточками), вартістю 5 478 грн за одну, хоча її ціна в мережі значно нижча. 

 

 

Придбало КП "Благоустрій Кременчука" також і дві берези бородавчаті "Юнгі", ціна якої достатньо шикарна, як для дерева,  — 6860 гривень. Це більше, ніж мінімальна заробітна плата, яку отримує, зазначимо, не кожен мешканець нашого міста. 

Зауважимо, що в інтернеті береза "Юнгі" коштує теж дорогувато, але менше, ніж за неї віддали кременчуцькі комунальники — 5100 грн. 

Купили в Андрія Погрібного традиційно 5 штук яблунь "Роялті" за ціною 2500 грн кожна, ще одну сакуру — вишню "Йоко но Май", вартістю 2110 грн за штуку, 45 кленів "Роял Ред" на загальну суму 235 тисяч 665 гривень (вартість одного клена — 5237 грн) і звичайний ясен "Нана" з незвичайною ціною — 5632 грн за штуку. До речі, ціна на це деревце в деяких інтернет-магазинах дуже низька і це підозріло. 

Найбільше для висаджування в Кременчуці було придбано чорних тополь "Італіка" (180 шт) — 4 тисячі гривень за штуку, а також троянди (200 шт), вартістю 150 грн за штуку й 200 вічнозелених кущів "Самшит", вартістю 135 грн за штуку.

Серед іншого, купа видів дерену зі своєрідними назвами, на кшталт "Капучино" й такими, які важко вимовляти (Елегантіссіма, Флавірамеа тощо), слива "Пісарді", міскантуси, зокрема "Балерина" й Імперата Red Baron, піроканта "Тетон" тощо.

Детальніше, яку екзотику й не тільки придбали кременчуцькі комунальники в Андрія Погрібного, дивіться в таблиці: