Новини з 1996 року

Потрібен адвокат, а грошей немає? Є служба вторинної правової допомоги.

Олександр Курилов 18 листопад 2015 16:35 917 0

Згідно зі ст. 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу. Надання безоплатної правової допомоги – соціальна програма  Уряду України, що гарантує людям ефективний захист їхніх прав.

Уже більше чотирьох місяців для мешканців м.Кременчука, м. Комсомольська, Глобинського, Кобеляцького, Козельщинського, Кременчуцького та Семенівського районів працює Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. З кожним днем збільшується кількість звернень громадян, які потребують допомоги держави у захисті їхніх прав, гарантованих Конституцією України.

Наразі до  центру звернулось 420 громадян, прийнято 255 письмових звернення на вторинну правову допомогу, з яких  68 клієнтам центру призначено адвокатів для захисту їхніх прав у цивільних справах.  

Питання пенсійного забезпечення на сьогодні є одним з актуальних для громадян. За останній час значна кількість звернень стосувалась правильності нарахування пенсій.

Також збільшується кількість звернень до центру учасників антитерористичної операції. Це, зокрема, питання порядку отримання земельної ділянки, виплата одноразової грошової допомоги як учаснику бойових дій, надання права на пільговий проїзд.

Найбільша частка клієнтів центру – інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії; особи, сукупний дохід сім’ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».

Окремо хочу зазначити, що безоплатна правова допомога для громадян є безкоштовною. Роботу адвоката у справі оплачує держава. Важливо акцентувати увагу громадян, що усі інші платежі, пов’язані із судовим розглядом справи, людині, яка отримує безоплатну правову допомогу, необхідно сплачувати самостійно:

  • судовий збір;
  • експертиза (якщо вона потрібна)
  • публікація у пресі про виклик відповідача та інш.             

Вкотре хочу звернути увагу громадян, що звернутися до  Кременчуцького місцевого центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги можуть соціально незахищені категорії громадян (ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»), які потребують допомоги адвоката і не можуть собі її дозволити. Це, передусім, інваліди, люди, які мають дохід менше прожиткового мінімуму на одну особу, учасники бойових дій (у тому числі учасники АТО та члени сімей загиблих).

Центр розміщується за адресою: м. Кременчук, вул. Пролетарська, 54.

Прийом громадян: понеділок – п’ятниця, з 09.00-18.00, тел. (05366) 3-00-38

Працює єдиний номер безоплатної правової допомоги в Україні – 0 800 213 103, за яким можна дізнатись інформацію щодо того, де можна отримати безоплатну правову допомогу, у чому вона полягає та що необхідно для її отримання.

Виконуюча обов’язки директора Кременчуцького центру з надання безоплатної  вторинної правової допомоги -   Ірина Пушкаревська

Теги: Адвокати Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 530 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 797 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 846 0