Новини з 1996 року

Понад 140 кременчужан, призваних в ході шостої хвилі мобілізації, невдовзі повернуться додому

Віктор Крук 26 вересня 2016 15:15 674 0

Президент підписав Указ про демобілізацію військовослужбовців, призваних під час проведення шостої хвилі часткової мобілізації. Додому до кінця жовтня повернуться близько 20 тисяч військовослужбовців.


Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15».

З військової служби будуть демобілізовані військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації в особливий період, які були мобілізовані влітку 2015 року під час 6-ї хвилі. Це остання черга звільнення у запас громадян, які були мобілізовані на військову службу у 2014 – 2015 роках під час дії особливого періоду.

«Прийняття рішення щодо звільнення військовослужбовців стало можливим завдяки успішній реалізації у Збройних Силах України та інших військових формуваннях завдання Президента України щодо професіоналізації війська та поступової заміни мобілізованих військовослужбовців на більш мотивованих добровольців – контрактників», - говориться в інформації офіційного Інтернет-представництва Президента України.

Відповідно до Указу у запас будуть звільнені військовослужбовці, які відслужили встановлені строки військової служби в особливий період та не виявили бажання продовжити службу у лавах ЗСУ чи інших підрозділах за контрактом.

Повернення звільнених військовослужбовців до своїх родин розпочнеться вже у поточному місяці, одразу після набрання чинності цим Указом. Усі звільнені у запас військовослужбовці в обов’язковому порядку будуть зараховані до оперативного військового резерву першої черги.

Глава держави доручив Кабінету Міністрів забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інші заходи, пов'язані зі звільненням у запас військовослужбовців, зазначених в Указі, у тому числі – пов'язані з їх перевезенням до місць проживання. Звільнені у запас мають бути забезпечені комплектом польової форми одягу за сезоном та харчуванням під час прямування додому. Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, у Генштабі повідомляли, що в рамках демобілізації шостої хвилі зі Збройних Сил України звільнять близько 20-ти тисяч військовослужбовців. Призову на строкову службу у жовтні-листопаді підлягають 14 тисяч громадян (з них 8 тисяч – до ЗСУ, 5 – до Національної гвардії і 1 тисяча до Державної спеціальної служби транспорту).

За словами заступника військового комісара Кременчуцького ОМВК Михайла Старика, з нашого міста в ході проведення шостої хвилі мобілізації було призвано близько 140 запасників. Більшість із них будуть звільнені з військової служби до кінця жовтня. Дехто залишається у військах, підписавши контракт на проходження військової служби.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 264 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 625 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1366 0