Новини з 1996 року

Поминки померлих псують життя живим - б'ють на сполох кременчужани. Кладовище у пластику. Фото

Марина Баніт 16 квітня 2018 14:29 915 0

У Кременчуці, як і в усіх містах України, поминають померлих. До поминальних днів у соціальних мережах мешканці міста закликали одне одного не везти на кладовище квіти з пластику. Натомість радили приносити живі квіти або саджати їх біля могил.

Але, мабуть, мало хто з кременчужан читав ці рекомендації. Тож на практиці вийшло не найкраще, а як завжди.

Тож криком душі став пост мешканця міста в групі «За чистий Кременчук».

Він пише:

«Поминали сьогодні? А тепер, фанати пластикових вінків, подивіться уважніше на свій поросячий подвиг! Чому не хрюкаєте? Ось ця свіженька купка з пластикових квітів з'явилася на місці спаленої тиждень тому купи. Я розумію, на цьому старому цвинтарі (район В. Кохнівка) немає адекватного вивезення відходів, але це не привід знищувати навколишнє середовище, свинюки! Вам не приходило у вашу поросячу голову, що на цвинтар можна принести живі квіти замість цього ідіотського пластику? Зрештою, померлим байдуже, що ви їм несете, вони однаково цього не оцінять, так само, як і ваше розпиття горілки із заїданням біля могил. Останнє я взагалі вважаю збоченням! Хіба так потрібно віддавати шану померлим? У мене складається враження, що однієї Революції Гідності було мало для зміни поведінки обивателя».

Серед коментарів були як позитивні, так і негативні.

Дописувач Анна Бутова зазначила:

"Тут наша влада не підійшла систематично до цього питання. Ще заздалегідь треба було вішати банери по місту, на кладовищах інформаційні таблички про заборону спалювання сміття. Зі шкіл про це розповідати. Це добре, що ти не виклав п’яних, які валялися на могилах, обригані. Також тут і громаді треба бути свідомою і розмовляти одне з одним і сказати: а я цього року не купую ці квіти! А всі ж мовчать. Як більшість, так і всі. В Україні ніколи не було традиції вішати вінки на могили. Це просто бізнес. Тому є проблема і хай влада реагує. Виховує населення. Церкви хай починають агітувати за збереження довкілля. На цій проблемі повинні об’єднатися всі! А не мовчати".

Також писали, що не можна називати свинями людей просто за те, що вони смітять, що, мовляв, це непристойно. Але загалом дійшли висновку, що суспільство треба виховувати - від малечі до великого, бо багато хто просто не усвідомлює, як сильно екологія потерпає від забруднення і від підприємств, і від кожної окремої особистості.

Але варто погодитися з пані Бутовою, що захист екології повинен стати основним напрямком політики влади. Можливо, тоді щось можна буде змінити.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись