Новини з 1996 року

ПОМІЧ АБІТУРІЄНТУ: як зареєструватися на ЗНО-2016

Едера Бедьо 08 лютого 2016 12:50 2859 0

Із 1 лютого розпочалася реєстрація цьогорічних абітурієнтів на проходження ЗНО-2016. Закінчиться вона 4 березня.

Тож у близько 350 000 абітурієнтів (за статистичними даними вступної кампанії 2015) є майже місяць, аби зібрати всі необхідні документи та визначитися нарешті з предметами, тест з яких складатимуть. Про це повідомляє osvita.ua.

Тож, аби не заплутатися у такій складній схемі, подаємо алгоритм дій для абітурієнта 2016-го року.

Крок 1. Ознайомтесь із Правилами прийому до обраного вами вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, із яких необхідно подати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, Порядком реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Уся ця інформація міститься на офіційному Інтернет-представництві обраного ВНЗ та на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. 

Крок 2. Здійсніть вибір навчальних предметів, які вам потрібні для вступу на обрану спеціальність. Нагадаємо, що ЗНО можна скласти з таких предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, хімія, фізика, англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.  

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних Вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. 

Для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію.

 

 

Крок 3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали:

- копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ;
- дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
- копію документа про повну загальну середню освіту (випускники минулих років) або довідку з місця навчання, що підтверджує здобуття в січні – серпні 2016 року повної загальної середньої освіти (учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів);
- реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальною програмою, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації. Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року можуть звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в навчальному закладі, де навчаються.
 
Окремі категорії осіб, крім вищезазначених документів, мають підготувати:

- оригінал висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання, виданого органом або закладом охорони здоров'я (у разі потреби надають особи з особливими освітніми потребами);
- копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (особи, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
- копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (особи, документи яких оформлені іноземною мовою).
 
Увага! На копіях документів повинен бути напис «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.

Крок 4. Сформуйте комплект реєстраційних документів та подайте його до навчального закладу, в якому навчаєтесь (випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного навчального року), або надішліть до 4 березня 2016 року на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр), зазначену в контрольно-інформаційному листі (випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів).

Дата подання реєстраційних документів визначається за відтиском штемпеля на поштовому конверті.
Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів із числа осіб з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів на електронну адресу.
 
Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2016 рік».
 
Увага! Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року індивідуальні конверти надсилаються до закладу, де вони навчаються, випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, вищих навчальних закладів – за адресою, зазначеною в реєстраційній картці.
Повідомлення про результати реєстрації осіб, які не вказали адресу в Україні, за якою їм може бути надіслана офіційна кореспонденція, а також про спосіб отримання оригіналів документів, надсилається на електронну адресу, зазначену під час реєстрації.
 
Особи, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання, але через поважні причини не можуть зареєструватися в установленому порядку, повинні в межах часу, відведеного для реєстрації, особисто звернутися до відповідного регіонального центру.
 
Увага! Вам може бути відмовлено в реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні, якщо:
- не надасте документи, що підтверджують достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
- відповідно до вимог законодавства не маєте права на реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
- надасте недостовірну інформацію;
- надішлете реєстраційні документи після завершення встановленого строку реєстрації (перереєстрації);
- неналежним чином оформите документи, необхідні для реєстрації;
- неможливо створити особливі (спеціальні) умови для проходження зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до висновку, виданого закладом або органом охорони здоров’я.
 


Особа, якій відмовлено в реєстрації, усунувши причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, не пізніше 18 березня 2016 року може надіслати до регіонального центру новий комплект реєстраційних документів.
 
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року подають реєстраційні документи для перереєстрації до закладу, де навчаються. Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають документи для перереєстрації на адресу регіонального центру, зазначену в контрольно-інформаційному листі.

Нагадуємо, що перше ЗНО з української мови та літератури в 2016-му році відбудеться вже 5 травня.

 

 

 

Теги: Життя КременчукаОсвіта КременчукаЗНО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись