Новини з 1996 року

Полтавський адмінсуд не підтримав кременчуцьких «собороборців». Собору на історичному місці – бути

Олександр Курилов 09 лютого 2019 11:04 854 0

Полтавський адміністративний суд  не підтримав противників будівництва Свято-Успенського собору, які через суд намагалися скасувати рішення Кременчуцької міськради про виділення ділянки площею 972 квадратних метрів на площі Перемоги для відбудови собору на його історичному місці.

Таке судове засідання в режимі відеоконференції в Автозаводському районному суді відбулося вчора, повідомляє в соціальних мережах кременчужанин Сергій Ленда.

«Позовом  противників відбудови  та їх адвокатом було запропоновано визнати протиправним та скасувати рішення Кременчуцької міської Ради від 09.08.18 р. «Про надання земельних ділянок у постійне користування в м. Кременчуці», пунктом 1 якого релігійній громаді Свято-Успенської Української православної церкви Київського патріархату в м. Кременчуці передано в постійне користування земельну ділянку площею 972 кв. м (кадастровий № 5310436100:08:004:0116) для будівництва Свято-Успенського кафедрального собору на його історичному місці на площі Перемоги».

На засіданні суду були присутні представники Кременчуцького міськвиконкому, отець Володимир Макогон, я - як вільний слухач.
У задоволенні адміністративного позову до Кременчуцької міської ради Полтавської області, третіх осіб - Кременчуцького управління містобудування та архітектури та релігійної громади Свято-Успенської Православної церкви Київського Патріархату м. Кременчука судом було відмовлено», - зазначає мешканець міста.

Як повідомлялося раніше, депутати Кременчуцької міськради минулого року надали дозвіл раніше представникам УПЦ КП, тепер – Православної церкви України для будівництва Свято-Успенського кафедрального собору на його історичному місці – на площі Перемоги.

Таке рішення викликало заперечення прихильників площі Перемоги, які вважають, що собор, який раніше на цій площі стояв, змінить її архітектурний вигляд.

Втім така точка зору не набула в Кременчуці особливої прихильності й великої підтримки, зважаючи на архітектуру міст Європи, де собори розташовані на центральних площах,  у противників будівництва релігійної споруди на її історичному місці в нашому місті.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись