Новини з 1996 року

Полтавщина на третьому місці в Україні з організації інклюзивної освіти

Альбіна Козлова 20 листопад 2018 14:30 274 0

За словами директора Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олени Харченко, Полтавщина посідає третє місце в Україні з організації інклюзивної освіти. У 92-х навчальних закладах, які надають загальну середню освіту, є інклюзивні класи, в яких навчаються 548 дітей. Про це вона розповіла на апаратній нараді.

Крім того, на Полтавщині в 44 ДНЗ надають інклюзивну освіту для 82-х дітей. Також 360 дітей з інклюзивними освітніми потребами здобувають позашкільну освіту в позашкільних закладах. У 9 закладах професійно-технічної освіти навчаються 362 дітей, а в закладах вищої освіти - 437 студентів.

“Важливим для розвитку інклюзивної освіти є створення інклюзивно-ресурсних центрів. Головною метою таких центрів є максимальне надання дитині освітніх послуг і пристосування її до життя в суспільстві. На Полтавщині 36 тисяч дітей потребують інклюзивної освіти, для яких повинно бути 32 інклюзивно-ресурсних центрів по всій області. На сьогодні працюють 15 інформаційно-ресурсних центрів (ІРЦ)”, – розповіла Олена Харченко.

Для оснащення та організації освіти в ІРЦ виділили державну субвенцію в розмірі 16 млн грн.

“На сьогодні не використали 9 млн грн. Однією з причин невикористання субвенції є брак кадрів, а деякі райони взагалі не розпочали створення ІРЦ”, – наголосила Олена Вікторівна.

Також під час наради обговорили закупівлю мобільних інклюзивних центрів.

“Ми знайдемо кошти для закупівлі мобільних інклюзивних центрів, адже вони необхідні для дітей. З наступного року будемо за співфінансуванням закупляти такі комплекси. А всі освітні заклади повинні бути архітектурно комфортними для таких дітей”, – сказав перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Нагадаємо, що 31 жовтня в Кременчуцькому районі, в селі Демидівка Омельницької об'єднаної територіальної громади, було відкрито інформаційно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами, де будуть обслуговуватись 30 дітей із 6 сіл: Білецьківки, Піщаного, Недогарок, Омельника, Пришиба та Нової Знам'янки.

Читайте також: "Інклюзивна освіта не працювала системно" - Марина Порошенко про проблеми батьків та дітей з особливими освітніми потребами

Про підручники, парти та пандуси - коментарі директора департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 58 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 200 0
Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 144 0