Новини з 1996 року

Полтава vs Кременчук: де оренда житла дешевше?

Альбіна Козлова 26 жовтня 2018 15:50 614 0

Уряд нещодавно підвищив тарифи на комунальні послуги, тож відтепер за оренду квартири треба викласти більше грошей, адже всі орендодавці здають житло на умовах оплати компослуг орендарями. Також багато хто вимагає заплатити заставу чи одразу всю суму за декілька місяців наперед.

Наразі однокімнатну квартиру можна зняти не менше ніж за 2 тис. грн, а найдорожча однокімнатна квартира-студія - 6 тис. грн. Проте до оренди в Кременчуці слід докласти ще мінімум 2000 грн в опалювальний період за комунальні послуги в будинку без лічильника. Якщо ж у власника житла є субсидія, то компослуги обійдуться в рази менше. 

Оренда двокімнатної складає від 2500 до 8000 грн, залежно від району та житлових умов. Трикімнатну можна орендувати за таку ж ціну, але з компослугами три кімнати обійдуться мінімум у 5 тисяч грн.  

А от для тих кременчужан, що полюбляють "лашері-лакшері", є теж варіант - дворівнева квартира з гаражем у дворі. Коштує таке задоволення 600 доларів на місяць плюс 200 доларів - за компослуги.

У Полтаві найдорожча 2-кімнатна квартира для заможних полтавців - 12 500 грн (350 доларів) на місяць, до того ж орендодавець просить ще окрему плату за компослуги.

А от якщо шукати дешевше, то можна знайти однокімнатну за 2500 грн, звичайно, умови в такій квартирі не найкращі та й район далеко від центру. Найдешевше брати малосімейки - від 1500 грн на місяць. Умови всюди різні - це вже як пощастить із сусідами та орендодавцем. 

В основному за 4 тисячі гривень можна знайти більш-менш нормальний варіант однокімнатної, у цю суму також входять комунальні із субсидією. Тобто средня ціна за одну кімнату складає близько 3300 грн у Кременчуці.

Середня ціна двокімнатних як у Кременчуці, так і в Полтаві - 4600 грн без урахування комунальних послуг. А от середня ціна однокімнатних відрізняється: якщо в Кременчуці - 3300, то в Полтаві - 4100 грн. Тож можна сказати, що ціни в Полтаві на оренду квартир, що мають попит, відрізняються від кременчуцьких приблизно на 800 грн.

Щодо трикімнатних, то в обох містах їх здають мало, в основному - за ціною двокімнатних, адже за три кімнати доведеться викласти більше грошей за компослуги. 

Також нагадаємо, що субсидію на житло можуть отримати й орендарі житла. Відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за наявності договору найму (оренди).

Субсидія надається до кінця місяця, в якому закінчується термін дії договору оренди, але не більше, ніж на 1 рік. Автоматичного переоформлення субсидії для квартирантів не передбачено, і для подальшого отримання компенсації на сплату ЖКГ орендарю необхідно особисто звернутися в УПтаСЗН.

Полтавська квартира за 350 $ 

Кременчуцька квартира за 600 $

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 842 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1271 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1726 0