Новини з 1996 року

Полтава в коронавірусній гарячці, Кременчук – наступний. І ось чому

Олександр Курилов 27 жовтня 2020 09:10 890 0

У сусідній Полтаві посипалася система тестування ПЛР-тестами хворих на COVID-19.

Якщо раніше в сусідньому місті припинили робити платні тести на коронавірус тим, хто їде за кордон, то тепер таких тестів уже не роблять і самим хворим, якщо тільки вони не перебувають у стаціонарі.

Таких хворих лікарі відправляють на самоізоляцію, але за 10 днів (нові правила) їх без всякого тестування, якщо немає проявів, оголошують здоровими і відправляють з лікарняного на роботу.

Це сайт «Полтавщина» оприлюднює інформацію про кризу, що сталася в обласному центрі з діагностуванням хворих на коронавірус.

Й повідомлення тут таке.

«Неофіційно нам вдалося поспілкуватися із працівниками лабораторії (обласної, в якій перевіряють ПЛР-тести). Якщо місяць тому лабораторія давала результат за тиждень, то сьогодні людям доведеться чекати два тижні, а то й більше.

Важливий нюанс: тест, який приходить через два тижні, вже нікому не потрібен. Він дійсний тільки 5 днів, тому що ПЛР — це результат на момент захворювання.

Якщо він негативний, то це не означає, що людина не захворіє наступного дня.

Якщо сімейний лікар не говорить вам про результат ПЛР-тестування, то більше ніхто й не скаже.

Якщо сімейний лікар не отримав результат аналізу, то він може повторно подати запит до лабораторії.

Але якщо мазок «застряг» у черзі на 2 тижні, то проводити аналіз уже немає сенсу», - таке пояснення ситуації, яка нині є з діагностуванням хворих.

За інформацією видання, ПЛР-тести все-таки сьогодні проводяться, але мова йде про першу чергу – тим, хто перебуває в стаціонарах. Далі (коли саме – невідомо)  –  інші», - таке пояснення полтавських репортерів, які справедливо зауважують, якщо немає результатів тестування, то як дізнатися, хвора людина чи ні?

Цікаво, що таку ситуацію вже прокоментував головний медик Полтавської області Віктор Лисак.

За його словами, в області втілюють нові правила – якщо в людини, в якої спочатку був ПЛР-тест позитивний, немає проявів інфекції, то такого хворого можна виписувати на 10 день без ПЛР-тестування, й вважається, що ця людина вже здорова.  

Але наскільки це правильно – робити медичні висновки без аналізів і який ризик від усього цього?

Про що слід додати – так це про Кременчук, де кількість хворих коронавірус, яких реєструють щодня, наближається до 70 й ситуація з перевіркою ПЛР-тестів у нашому місті – така сама, як і  в Полтаві.

«Якісну систему тестування і виявлення інфікованих коронавірусом у Полтаві так і не створили», - такий висновок полтавських журналістів, у якому назву міста Полтава можна з успіхом замінити на Кременчук.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 97 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 524 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 656 0