Новини з 1996 року

Полтава може стати центром книжкового ярмаркування

Ксенія Омельченко 16 січня 2017 13:15 556 0

      З новин Полтави  

 У Львові є Форум видавців, а у нашій області немає такого масштабного просвітницького заходу. Полтава — це духовна столиця України, тож було б непогано, аби Полтава стала центром книжкового ярмаркування, – зазначив  під час апаратної наради  голова обласної ради Олександр Біленький.
Пропозицію голови облради підтримав і очільник облдержадміністрації Валерій Головко.

За словами директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вадима Штефана, нині на Полтавщині діє 5 комунальних поліграфічних видавництв – „Полтавський літератор”, „Гадяч”, „Лубни”, „Кобеляки” та Глобинське видавництво „Поліграфсервіс”. У видавництвах області щороку виходять понад 200 назв книг різної тематики, але наклади цих видань незначні, переважно до 1 тис. примірників.
dsc_0578
“За 2016 рік видавництвами області видано 219 назв книг загальним накладом 69,1 тис. примірників. Щодо комунальних видавництв, то протягом минулого року вони випустили 59 книжкових видань (26,9% від усіх книг) накладом 10,7 тис. примірників, з них українською мовою – 196 найменувань книг, а це – 89,5%”, – зазначив Вадим Штефан.


“Полтавщина входить до переліку тих областей, де підтримка книговидавництва обласної влади — на високому рівні. Протягом минулого року реалізовано 15 соціально значущих видавничих проектів місцевих авторів тиражем 9,96 тис. примірників на суму 697 тис. грн. з коштів обласного бюджету. У порівнянні з минулими роками ситуація кардинально змінилася: у 2015 році – 6, у 2014 – 2”, – додав Вадим Штефан.

dsc_0571
      Про Львівський Форум  

Ще у 1994 році у майбутнього президента Форуму видавців Олександри Коваль виникає ідея створення такого собі майданчика, де могли б зустрічатися й обмінюватись досвідом та ідеями фахівці з книговидання і зацікавлені особи. Того ж року відбувся перший Форум: книжковий ярмарок та комплекс з 25 фахових і літературних заходів. Програма Форуму включає:  літературні акції і конкурси, презентації видавництв і авторів, авторські зустрічі, літературні читання, автограф-сесії, дискусії, круглі столи, перфоманси тощо. До того ж щороку визначається почесний гість  та почесний гість-країна. Серед таких гостей уже були  Януш Леон Вишневськи, Ерленд Лу, ДіБіСі П'єр, Зигмунт Бауман,  Пауло Коельо, Фредерік Беґбеде, а кількість відвідувачів такого заходу - понад 70 тис.

 Та чи наважиться обласна влада Полтавської області на започаткування такого заходу – поки не відомо. Адже слова та бажання – це ще не дії. 

Теги: форум видавцівкнижковий ярмароккниги

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1267 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1933 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2474 0