Новини з 1996 року

Поліцію Кременчука підозрюють у кришуванні банди шахраїв, яких вони відпустили ніби за гроші

Марина Баніт 14 червня 2018 17:00 3915 0

У Кременчуці сталася надзвичайна ситуація. Поліція затримала зловмисників, але їх відпустили. І все так би й замовчувалося, якби потерпілі не звернулися до ЗМІ. Останнім часом усе частіше з'являються повідомлення про те, що мешканці міста віддають величезні суми грошей у руки шахраїв.

Останнім таким прикладом була ситуація, коли до немолодої жінки зателефонували й повідомили, що нібито її син збив жінку, та тепер у реанімації. На лікування потрібні гроші.

Жінка назбирала гроші й ще позичила в сусідів, усе передала зловмисникам - близько 60 000 грн.

І лише після цього зателефонувала синові. Звісно, з ним було все гаразд. Син вирішив гроші повернути, тому, приїхавши до мами, зателефонував до поліції. Разом з копами вигадали підманути злочинців і повернути гроші. Тож мама зателефонувала на той же номер і сказала, нібито дозбирала необхідну суму й хоче передати її, щоб прийшли по гроші знову.

Тож чоловіка, який прийшов по гроші, вдалося затримати. У телефоні в нього були номери спільників. Правоохоронці промовляли дивні фрази, що цього затриманого вони знають, він уже дідуся обманув, тож поліцейські сказали, що "збриють з нього більшу суму".

Затриманий повідомив, що він кур'єр. У телефоні були переписки про махінації в інших містах та суми. Патрульні пішли на квартиру, яку орендував затриманий. Якраз у цей час зателефонував спільник на телефон потерпілої.

Він по телефону просив, щоб відпустили його "братішку" затриманого, за якого він пропонував дати навіть більше - 80 000 грн. Вранці син потерпілої зателефонував і запитав, чи поверне він гроші за звільнення свого напарника. Той сказав, що "братішка" вже вдома. Гроші він, як і обіцяв, - заплатив. На питання: кому - відповів: "Ти розумієш кому". 

Але згодом стало відомо, що двох затриманих відпустили. 

Цей випадок привернув увагу ЗМІ. Син потерпілої розповів про свої підозри, що оперативники відпустили шахраїв за гроші.

Тож коментарі вимагали від самого начальника поліції Віталія Ботвини. Але він приголомшив своїми відповідями.

За поясненнями пана Ботвини, кур'єрів дійсно відпустили, тому що неможливо довести, що вони є спільниками із замовником. Двоє чоловіків, яким по 18 та 20 років, мали мобільні телефони та базу телефонів кременчужан. 

Ботвина дуже сильно ніяковів, розповідаючи цю історію. Пояснював, що синові потерпілої не треба було розігрувати легенду для повернення грошей. Це мала б бути спецоперація спільно зі слідчими.

На зауваження журналістів, що були ж поліцейські, він відповів, що оперативники спрацювали неправильно й вони взагалі не можуть таке вирішувати.

Ботвина заявив, що йому не відомо, чи отримали поліцейські 80000 грн від злочинців за те, щоб відпустили затриманого.

Він також наполягав, що при всій цій базі доказів поліція не може нічого пред'явити кур'єру, тому й першого, й другого відпустили.

Ботвина пояснив, що навіть зізнання кур'єрів у присутності патрульних не є доказом.

На фото - той, хто забрав гроші в жінки. Фото двох затриманих не показують.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1561 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1639 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1558 0