Новини з 1996 року

Поліція Полтавщини буде своїми силами контролювати потрібні мобільники та глушити їх в разі потреби

Андрій Михайленко 21 березня 2017 18:20 1452 0

"Програма Плюс" дізналась про те, що ГУ Нацполіції Полтавщини має намір за 1,75 млн. гривень придбати спеціальну радіоелектронну техніку, яка має виконувати специфічні завдання по мобільних телефонах.

 

ДЛЯ ЧОГО й ЩО КУПЛЯЮТЬ

13 березня правоохоронці оголосили про початок тендера на закупівлю автомобільного комплексу виявлення ідентифікаторів мобільних терміналів стандартів GSM 900/1800, UMTS 2100.

Згідно з технічною специфікацією, котра міститься в тендерній документації, даний технічний комплекс має виконувати такі задачі: 

-    Збір ідентифікаторів (IMEI, IMSI, TMSI) та параметрів мобільних терміналів у зоні роботи комплексу;

-    Реєстрація всіх мобільних терміналів на комплексі у зоні його роботи;

-    Опитування мобільного термінала;

-    Керування рівнем випромінювання мобільного терміналу.

Аукціон має початися 30 березня цього року.

Простіше кажучи, правоохоронці хочуть придбати техніку, котра дозволить їм відстежувати у просторі всі мобільні телефони, фіксувати їх IMEI, перехоплювати передачу даних, а в разі потреби - глушити їх сигнал (керування рівнем випромінювання мобільного терміналу. - Ред.).

Чи дозволятиме така техніка записувати розмови з потрібних мобільників, є загадкою, оскільки оператори зв'язку використовують технічний захист від несанкціонованого втручання в роботу їхніх мереж. Те саме стосується передачі інтернет-трафіку.

 

ЯКІ РИЗИКИ

Загалом же виникають питання, чи не буде використано дану техніку для протиправного прослуховування правоохоронцями потрібних їм осіб.

Питання виникає через кримінальне провадження, яке в 2015 році Генпрокуратура здійснювала відносно колишнього прокурора Полтавської області Яна Стрелюка, начальника міліції Полтавщини Олега Беха за фактом незаконного прослуховування працівників БКОЗ (боротьба з корупцією та організованою злочинністю) УСБУ в Полтавській області та  внутрішньої безпеки МВС України.

Про це тоді стало відомо з ухвали Печерського районного суду міста Києва від 15 серпня 2015 року.

В ухвалі було зазначено, що слідчим Генеральної прокуратури України проводиться розслідування у кримінальному провадженні № 42015000000001216 за фактом вчинення прокурором Полтавської області (Ян Стрелюк. - Ред.), начальником УМВС України в Полтавській області   (Олег Бех. - Ред.) та їхніми підлеглими кримінального правопорушення, передбаченого статтею 163 Кримінального кодексу України. 

Що ховається за вказаним офіційним формулюванням, у 2015 році інтернет-ресурс "Антикор" надав таку інформацію. 

"...з дозволу прокурора Яна Стрелюка начальник УМВС у Полтавській області Олег Бех почав прослуховувати під видуманими особистими даними (Ред.) працівників відділу "К" (ГУБКОЗ. - Ред.) УСБУ в Полтавській області.

Абсурд дійшов свого апогею, коли на прослушку поставили і самого Романа Червінського (офіцер СБУ. - Ред.) та начальника ВВБ (на даний час - Воробйов Олег) у Полтавській області та його спіробітників", - зазначалось у публікації.

Чим саме зацікавив офіцер СБУ Роман Червінський очільників обласної міліції та прокуратури, є така версія. Ресурс "Антикор" зазначає, що за особистого сприяння Червінського був затриманий на хабарі начальник ДАІ Полтавської області Петро Блажівський; на хабарі в 2 тис. доларів США  - заступник начальника слідчого управління УМВС України в Полтавській області; на хабарі в 1,8 тис. доларів США - слідчий СБУ в Полтавській області. 
"Звичайно ж, дана ситуація порушила рівновагу та домовленості між корупціонерами Бехом (начальник УМВС. - Ред.) та Кривичем (начальник УСБУ в Полтавській області), почали лунати взаємні претензії та вимоги припинити чи втихомирити Червінського.

Останньою краплею терпіння корупційної трійці (крім Беха та Кривича, третім зазначено Стрелюка. - Ред.) стало те, коли Роман спільно з "інспекцією Сакварелідзе" на хабарі затримав прокурора Лубенської міжрайонної прокуратури Полтавської області Андрія Куліша", - пояснюються причини, які спонукали Беха та Стрелюка  вдатись до прослуховування працівників ГУБКОЗ УСБУ та УМВС.

За версією "Антикора", домовленості між Бехом, Стрелюком та Кривичем полягали у спільному "кришуванні" конвертів (конвертаційні центри зі злочинного уникнення від сплати податків. - Ред.), газоліну, видобутку глини та піску, інших злочинних схем.

Дана теза в частині "кришування" незаконного видобутку глини та піску має право на існування, оскільки на початку серпня 2015 року голова Полтавської облради  Петро Ворона звинуватив тодішніх обласного прокурора та головного обласного міліціонера області  в "кришуванні" незаконних копанок на території Шишацького і Хорольського районів.

Слід вказати, що саме провадження "поставили на гальма": реєстр судових рішень з 17 листопада 2015 року  в частині висвітлення інформації по судових рішеннях, які б надавали слідчому Генпрокуратури дозвіл на проведення слідчих дій по вказаному кримінальному провадженню, "мовчить".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Пригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 204 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 330 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 285 0