Новини з 1996 року

Покрова Пресвятої Богородиці

pplus 14 жовтня 2019 08:50 407 0

Із давніх-давен любить наш православний віруючий народ свято Покрови Пресвятої Богородиці. В основі свята - подія, що відбулася 910 року в Константинополі.

Блаженний Андрій і учень його Єпіфаній на всенічній у Влахернському храмі Константинополя побачили в повітрі оточену ангелами і святими Богоматір, Яка молилася за народ, тримаючи в руках розпростертий омофор, або покров. Тому в цей день віруючий люд співає: "Величаємо Тебе, Пресвята Діва, і шануємо Покров Твій чесний". Із глибокою вірою люди звертаються до Матері Господа і Спасителя нашого: "Покрий нас від всякого зла чесним Твоїм омофором!" Покров Божої Матері над нами - заступництво Її за нас, грішних, перед Спасителем і Господом нашим, заступництво, через яке прощаються наші гріхи, лікуються наші скорботи.

Покров Богоматері - це Її молитва за нас, що слабку, немічну нашу людську молитву робить сильною перед Престолом Божим. Покров Божої Матері - це любов Її до нас, та любов, що сповнює серце милосердям, і таким чином допомагає нам прокладати шлях до вічного спасіння.

Покров Богоматері, простертий над Церквою Христовою, як над Тілом Господа Ісуса Христа, осіняє і кожного, хто є членом цього Тіла, кожного сина і дочку Святої Христової Церкви.

Господь Ісус Христос перед Своєю смертю обіцяв учням, а через них усім християнам не залишати їх сиротами, і Богоматір теж обіцяла бути з ними завжди.

Якщо Сам Господь, за Його словом, називає Своїми братами і сестрами тих, хто чинить волю Отця Небесного (Мф. 12:5), то чи відмовиться назвати нас Своїми дітьми Мати Його.

У чому виявляється покров Божої Матері? Віруюче серце знаходить його в усьому, чим ми живемо. Ми бачимо його в нашому добробуті, в нашому здоров'ї, в наших успіхах, у наших звичайних земних радощах. Покров Богоматері виявляється і в тих скорботах, хворобах та випробуваннях, які Господу, Її Божественному Сину, угодно посилати нам задля нашого спасіння.

Божа Мати завжди з тим і  покров Її завжди з тим, хто вірний Її Синові, хто йде за Його покликом шляхом вічного спасіння. Вона, за словом святого Іоана Золотоустого, перша приймає Божественні дари і перша роздає ці дари й благословення людям, які шукають допомоги в Господа і милостей у Неї у своїх  повсякденних потребах.

Вона подає Свій материнський покров усім, хто жадає світлого Царства Небесного, де Вона стоїть перед престолом Божим, куди увійшли всі угодники, всі благочестиві слуги Божі, вірні Господові.

Ми просимо Богоматір у численних наших молитвах, з якими звертаємось до Неї, щоб Вона допомагала нам здійснити нелегкий шлях до вічного спасіння, подавала в наше серце дух молитов і покаяння, підтримала нас і не позбавила нас Свого покрову. Ми Її просимо і віруємо в Її материнську допомогу, благаючи в глибині  свого віруючого серця: "Не маємо іншої помочі, не маємо іншої надії, крім Тебе, Владичице!"

Це свято велике, тому, крім Божої служби, Українська Православна Церква служить ще й акафіст Покрову Божої Матері: "Радуйся, радосте наша, покрий нас від всякого зла чесним Своїм омофором".

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1300 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1973 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2537 0