Новини з 1996 року

Поколупали й не доїли. Як ідуть справи з харчуванням учнів у Кременчуцькій школі №26. ФОТО та ВІДЕО

Валерія Макряшина 09 вересня 2019 13:45 1321 0

Сьогодні, 9 вересня, депутат Кременчуцької міськради Тетяна Сідерка разом із представниками ЗМІ завітала до загальноосвітної школи №26 (пров. Грозненський, 4), де перевірила, як харчуються учні та як загалом школа підготувалася до нового навчального року. 

Усього в закладі, як розповів директор навчального закладу Володимир Сакун, навчається 698 учнів.

Із них близько половини отримують гаряче харчування. Це 293 учні початкової школи (1-4 класи), 21 учень,батьки яких брали участь в АТО, 11 учнів із малозабезпечених родин. Вони всі харчуються за принципом, який діє в більшості навчальних закладів Кременчука - безкоштовно, за кошти з міського бюджету, з розрахунку 11,40 грн за кожну порцію. 

 

 

За власний кошт у цьому закладі харчуються 80 дітей старшої школи (починаючи з 5 класу) та 55 учнів з групи подовженого дня. Вартість їх обіду складає 21 гривню за комплекс, який включає першу й другу страву.

За словами заступника директора з навчально-виховної роботи Ярмули О.А, школяр може відмовитися від однієї страви й обрати або гарнір, або ж суп. Таким чином він заплатить лише 18 гривень за одну порцію. 

Володимир Сакун додав, що більшість батьків сплачують за харчування своєї дитини один раз на два тижні. Є й такі, що сплачують кошти за харчування відразу за місяць наперед. 

Перевірка в самій їдальні показала, що, по-перше, щоб помити руки перед їжею, учням потрібно дуже напружитися, бо нові рукомийники, які, згідно з інструкцією на стіні,  встановила Всесвітня організація охорони здоров'я, дуже тугі. Та що вже казати про дітей, якщо не всі дорослі (депутатка Тетяна Сідерка разом журналістами) можуть освоїти цю дуже складну й сучасну установку, щоб просто помити руки. 

Зусилля не пройшли дарма. Втім якість води (тут можна вже подякувати КП "Кременчукводоканал")  бажає кращого. Прозора водичка з коричневим відтінком мала дуже неприємний запах. Також варто відмітити, що паперових рушників на момент перевірки в їдальні не було. 

Як кажуть діти, вони взагалі користуються вологими серветками й до цих кранів не підходять, бо як його там включити, попри детальну інструкцію з картинками на стіні, не розуміють. Мабуть, мало каші їдять і сили немає. 

 

 

До речі про кашу. До гречаної каші з котлетою, яку сьогодні пропонували учням на друге, претензій особливих не було. Каша як каша. Втім депутатка Тетяна Сідерка підкреслила, що вершкового масла в страві достатньо й це добре. Але, на жаль, навіть воно не змусило дітей з'їсти всю порцію.

 

 

Також не дуже куштували школярі гороховий суп із грінками. Але котлети "зайшли на ура". Серед найулюбленіших та найсмачніших обідів, які їм пропонують у школі, дітлахи назвали картоплю пюре, макарони з сосисками, котлети. 

 

 

Зауважимо, що в їдальні загальноосвітньої школи №26 були школярі зі своїми судочками, які вони принесли з дому. Була, звісно, традиційна черга до буфету. Дивлячись на вітрину, здавалося, що потрапив у світ казок: цукерки, драже в шоколаді, печиво, солодка вода (негазована), чупа-чупси, круасани, соломка, лущене насіння, печені булочки тощо. Гарячих булочок не було й діти змушені купляти в буфеті популярні батончики, які шкодять зубам. 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 960 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1795 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 824 0