Новини з 1996 року

Покликання кременчуцьких рятувальників – рятувати та допомагати людям. ФОТО

Іона Харченко 11 вересня 2019 15:15 359 0

«Запобігти, врятувати, допомогти» – саме під таким гаслом живуть пожежні рятувальники. Майже все своє життя вони присвячують допомозі людям у надзвичайних ситуаціях.

 

 

Пожежі, дорожньо-транспортні пригоди, повінь, знайдення боєприпасів, руйнування приміщення, завірюхи тощо - рятувальники завжди приїжджають на місце пригоди одними з перших, щоб локалізувати джерело та ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації.

 

 

Пожежні - такі ж звичайні люди, які теж мають родини, захоплення, емоції, думки, але вони поклали на себе обов’язок завжди допомагати та захищати інших. Для них саме служіння людям є покликом.

 

 

Тож якщо настає ситуація, в якій потрібні рятувальники, громадяни телефонують у службу 101. Дзвінок надходить до диспетчерської, а звідти вмикається сигнал «тривога», й диспетчер дає команду на виклик караулу на допомогу людям. Вони біжать вдягатися в бойовий одяг та спорядження, сідають у автомобілі й виїжджають на місце пригоди.

 

У Кременчуці Державні пожежно-рятувальні частини розташовані в районі пивзаводу, електростанції та в Крюкові. В кожній із частин у оперативному розрахунку є три автомобілі – дві автоцистерни та один спеціальний автомобіль – автодрабина, яка виїжджає на пожежі вище третього поверху. В автомобілі є 2,5 тонни води.

 

 

«Найскладніші – масштабні пожежі, де доводилося дійсно рятувати людей, надавати допомогу», – розповідає начальник караулу ДПРЧ-14 Микола Кулик, який на цій посаді в цьому підрозділі працює з 2011 року. А взагалі на практичній службі чоловік із 2008 року, а навчання його розпочалося в лавах ДСНС у 2004 році. За ці роки було сотні викликів.

 

 

Що стосується найбільшої пожежі в Кременчуці, яку згадують надзвичайники, то це пожежа на Крюківському вагонобудівному заводі. Рятувальники гасили тоді вогонь більше доби. Складність полягала ще й у тому, що був великий цех фарбування вагонів. Горіли фарби, розчинники в стічній ямі під вагонами, видимість була майже нульова. Пожежу локалізувати вдалося швидко, а ось розповсюджувався вогонь безконтрольно по прошарку подвійного даху. Тож дуже швидко пожежа охопила велику площу.   

 

 

«Найприємніше в нашій роботі – це коли після ліквідації пожежі чи надання будь-якої допомоги, якої потребували люди,  ми бачимо їхні усмішки та чуємо подяку. Це відбувається дуже рідко. Адже в нас така специфіка роботи. Якщо інші професії надають якісь послуги, допомогу – їх чекають. А після нас, так склалося, залишається завжди негатив. Якщо ми приїхали, то все одно вже щось згоріло, щось постраждало. Люди нас зазвичай у негарному настрої сприймають і завжди – в паніці зустрічають»,  – говорить Микола Кулик.

 

 

У пожежних також є і свої забобони. Коли в них відбувається зміна караулу, вони ніколи не прощаються, щоб не зустрітися знову під час виклику. А ще є побажання «сухих рукавів», яке означає, щоб не було пожежі, не було виклику.

 

 

До  надзвичайників люди ставляться  по-різному – хтось ввічливо та з повагою, а хтось ними нехтує. Так колись рятувальники їхали на виклик з увімкненими маячками. Один водій, який їхав попереду, їх побачив і пропустив, з’їхавши на узбіччя, навіть не зважаючи на те, що міг пошкодити своє авто, злетів за секунду, щоб пожежники проїхали.

 

 

Але після цього на перехресті дві дівчинки переходили дорогу і вийшло так, що їм горів зелений сигнал світлофора, а рятувальникам - червоний, але вони були з увімкненими маячками, тому можна було проїхати, але пішоходи подивилися й пішли собі далі.

 

 

Цього разу пожежні їхали на снаряд, а якби було потрібно рятувати життя? Чим усе могло закінчитися, якби вони не встигли?  Потрібно запам’ятати, що оперативники просто так з мигалками не їздять. Тому й ставитися потрібно до цього з увагою та обережністю.

 

 

До речі, цікавим фактом є те, що спецавтомобілі залишають після себе водні сліди на поворотах, щоб  інші пожежні бачили, куди поїхав автомобіль. 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1273 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1940 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2489 0