Новини з 1996 року

Пожежники вчилися гасити лісову пожежу. З початку року в лісі сталося 7 пожеж

Марина Баніт 28 квітня 2017 13:37 709 0

Працівники лісового господарства та пожежні звертаються до громадян із закликом - НЕ підпалювати траву! Випалювання сухої трави не тільки шкодить природі, а й може стати причиною серйозної лісової пожежі. Крім того, низова пожежа може перекинутися на житло людей, що загрожує вже більш трагічними наслідками.

У поточному році на території Кременчуцького лісового господарства вже трапилося 7 пожеж, у результаті яких вигоріло 15 га лісової підстилки та 0,5 га лісу. Як розповідають лісники і пожежні, в 99.9% випадків причиною таких пожеж є дії людей, які спеціально підпалюють торішню траву, кидають недопалки та сірники або залишають у лісі палаючі багаття.

28 квітня в селі Придніпрянське Кременчуцького району відбулися спільні навчання пожежників Кременчуцького міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Полтавській області та співробітників Державного підприємства Кременчуцьке лісове господарство.

Цього разу відпрацьовувалося гасіння низової пожежі в лісі. За «сценарієм», загорілася лісова підстилка, і низова пожежа ось-ось перейде у верхову. Для гасіння цієї пожежі були задіяні 7 одиниць спецтехніки (3 машини - лісового господарства і 4 - кременчуцьких пожежних), у тому числі й новенький МАЗ, що вміщає 6 тонн води і 6 чоловік особового складу.

Гасіння пожежі почали з локалізації. Спочатку заливати водою палаючу рослинність почали лісники, пізніше приєдналися пожежники, використовуючи більш потужну техніку. В цей час трактор лісового господарства обкопував територію пожежі, щоб зупинити її, а пожежники гасили палаючу траву за допомогою «хлопавок».

Рятувальники продемонстрували різні способи гасіння і за лічені хвилини загасили інсценовану пожежу.

Далі за «сценарієм» - гасіння трактора, який умовно загорівся під час обкопування. Для гасіння спецтехніки пожежних використовували не воду, а піну (суміш води, поноутворюючий розчин і повітря). Пожежні пояснили, що піну використовують для гасіння легкозаймистих речовин, а також гуми, пластику і т. ін.

У цілому вся операція тривала кілька хвилин. Керівництво Кременчуцького міськрайонного відділу Управління ДСНС України та Державного підприємства Кременчуцьке лісове господарство оцінювали роботу рятувальників.

 

 

Теги: пожежа Кременчук

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 200 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 326 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 282 0