Новини з 1996 року

Поговорили, але безрезультатно. Активісти вимагали у мера Малецького зменшити тарифи

Олександр Курилов 25 січня 2021 10:40 297 0

Кременчуцький міський голова Віталій Малецький не скасує завтра, на  позачерговій сесії міськради,  рішення міськвиконкому про новорічне  підвищення тарифів на тепло та гарячу воду.

Також мер нашого міста не підпише меморандум з Прем’єром Денисом Шмигалем, де мав своїм підписом підтвердити, що у Кременчуці не будуть додатково підвищувати вартість тепла та гарячої води.

Й це підсумки заяв міського голови Віталія Малецького, які він оприлюднив сьогодні на зустрічі з громадськими активістами у міськвиконкомі.

Натомість, на цій зустрічі говорили про наступне.

Перше про те, що жителів мікрорайону Раківка завинили 44 мільйона гривень.

Також говорили, що ось є втрати тепла на Молодіжному, про те, що кременчуцькі тарифи вже перевірялися.

Інше про що згадали – вартість газу для КП «Теплоенерго» - за якою це підприємство платить за газ. Втім, цю ціну мер Малецький не оприлюднив.

Натомість, про що було заявлено міським головою – вартість газу, аби тариф більше не підвищували - повинна бути менша 5 гривень за куб.

Обіцянка мера Малецького яку він оприлюднив на зібранні громадськості – наш міський голова підпише будь який меморандум зі Прем’єром Шмигалем про не підвищення тарифів, якщо вартість газу разом з розподілом та постачанням буде меншою за 5 тисяч гривень.

В такому випадку, слід розуміти,  чиновники нашого міста далі підвищувати ціни на тепло та гарячу воду не будуть.

Втім, такі пропозиції міського голови Кременчука стосуються лише дати до 15 квітня – завершення  цьогорічного опалювального сезону.

Ще питання від активістів до мера  – це кременчуцька схема з теплом, втілена у нашому місті депутатами в 2016 році – коли кременчуцька ТЕЦ виробляє тепло, далі його купує КП «Теплоенерго».

Й десь тут в цій схемі – жителі, які сплачують в своїх рахунках як за виробництво тепла, так і за його розподіл та транспортування.

Але це вже схема розрахунків між самими енергетиками, яка особливо не афішується.

Й тут ще до всього – втрати тепла, які досягають 30 відсотків по нашому місту.

Звісно що з такими втратами – у нас печальна арифметика.

Натомість, вона стає ще гіршою, якщо взяти вже підприємство КП «Теплоенерго», яке займається постачанням тепла від теплових пунктів до багатоповерхових будинків.

Ще про що згадали – це про перевірку КП «Теплоенерго», яке була проведена за часів екс-прем’єра Гройсмана, яка однак по суті нічого не дала.

Натомість, на зустрічі з Віталієм Малецьким не згадували про те, що КП «Теплоенерго» у нас є місцем працевлаштування депутатів міськради й місцем отримання прибутку їхніми родичами. В усякому випадку так було зовсім недавно…

Загалом – цікава розмова, коли вперше міський голова Кременчука Малецький намагався знайти спільну мову з жителями.

Однак щось увесь час йшло не так.

Фінальна заява від мера Кременчука Малецького на вимоги активістів - рішення міськвиконкому, яким перед новим, 2021 роком було підвищено тарифи – скасовано депутатами не буде.

Його не скасують бо попередні рішення виконкому про підвищення цін – законні.

Однак, й така обіцянка міського голови -  будуть враховані поправки до рішення сесії, якщо їх буде активістами буде оголошено.

На інше питання – чому у Кременчуці тарифи на тепло та гарячу воду більші, ніж в Харкові, Дніпрі, Полтаві, Києві… – відповідь міський голова Кременчука не оприлюднював.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1432 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1790 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2150 0