Новини з 1996 року

Погляди головного "свободівця" міста Костянтина Красовського. ІНТЕРВ'Ю

Андрій Михайленко 19 вересня 2015 12:58 2469 0

Нещодавно ми інтерв'ювали пана Красовського щодо нещодавніх кривавих подій під стінами Верховної Ради. Інтерв'ю, яке зроблене нашою колегою Лесею Рудою, що ми публікуємо зараз, слід вважати продовженням до вже вказаного.

– Костянтине, після Революції Гідності, у якій і ви брали участь, чимало сподівань українців досі не справдилися – у чому, на вашу думку, причина?

– Вважаю, що справжні реформи в державі мають бути не косметичними, а набагато більш ґрунтовними: докорінні зміни повинні початися з усунення олігархів від влади. Бізнесмени мають займатись бізнесом, створювати робочі місця, сплачувати податки, а не виводити капітали в офшори… Натомість держава має зробити усе можливе для сприяння розвитку бізнесу для усіх підприємців, а не тільки для обраних, як ми бачимо зараз. Адже виходить так, що влада (а фактично лише олігархічні групи) міняється, а тисячі працівників усе одно залишаються без роботи.

Прикладом служать Донецька і Луганська області. Першого грудня 1991 року до 84 відсотків учасників референдуму проголосували там за незалежність України! Тоді це були патріотичні області і патріоти звідти нікуди не поділися. Натомість поділ сфер впливу між олігархами довів людей до остаточного зубожіння і до того, що вони вже перестали відрізняти чорне від білого. У результаті Росія – країна-агресор – скористалася цією можливістю і ми опинились у стані війни.

– Як можна зарадити цій ситуації, аби знову не допустити змін вивісок на найвищому рівні та змін портретів у владних кабінетах?

– Сьогодні важливо не допустити реваншистів до влади та повернути довіру українців до інституцій через посилення національної безпеки та державницьку позицію кожного чиновника. Причому це має відбуватися на всіх рівнях – від парламенту до органів місцевого самоврядування, від Конституційного суду і до районних судів. До влади мають приходити патріоти!

– На вашу думку, якою буде явка на найближчих виборах і чи здатні люди знову активно голосувати після стількох років розчарувань?

– Маю надію, що явка буде великою! Адже власники великих капіталів сподіваються на малу явку, щоб була можливість скупити голоси за старою схемою. У них є списки людей, які продавали голоси на попередніх виборах, і ті ж самі списки вони застосують і на місцевих виборах. Якщо у виборців переможе зневіра та апатія, то шанси олігархів «провернути» цю схему зростають – і відсотки «реваншистів» так само. Вибори – це єдина можливість реалізувати своє право на владу у мирний спосіб, не варто ними нехтувати.

 

Жодне життя захисників України не повинно стати загубленим марно

– Вочевидь, з цієї причини ВО «Свобода», яка так само заявила про свою участь у виборах у Кременчуці, негативно ставиться до народного депутата Юрія Шаповалова?

– Ми – націоналісти і для нас неприпустимі антидержавні дії п’ятої колони, яка зацікавлена у власному збагаченні за рахунок українців. Представники Партії регіонів і КПУ планомірно послабляли обороноздатність країни, різали на заводах обладнання і вивозили за ціною металобрухту за кордон. А тисячі людей від того втрачали робочі місця. Шаповалов є членом тієї команди. У парламенті він увійшов до складу фракції Партії регіонів, голосував за уряд Азарова. Також, нагадаю, він підписав звернення до депутатів польського Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення з боку українців. Це неймовірний прецедент у світі, коли представники влади однієї держави звертаються до представників іншої, щоб та ухвалила рішення проти власного народу. У цьому скликанні Шаповалов голосував за зміни до Конституції, зокрема, щодо можливості надання особливого статусу Донбасу – чи є це державницькою позицією? На мою думку, він – звичайний «кнопкодав», який заробляє гроші своїм вказівним пальцем.

– Нині в Україні, і в Кременчуці так само, розгорнулася боротьба проти націоналістів та, зокрема, проти ВО «Свобода». Чим ви це поясните?

– Після Революції Гідності та під час російсько-української війни українці пізнали справжню ціну незалежності. Кожне життя захисників України не повинно стати загубленим марно! Так,  чиновники, які вчора зверталися до суду з позовом заборонити масові зібрання, сьогодні одягнули сорочки-вишиванки, вітаються «Слава Україні!», розповідають про любов до українського народу… Це робиться з метою взяти реванш на виборах, зігравши на патріотичних почуттях багатьох людей. Та хіба це все, що вони мають робити для держави та її громадян? Вони сьогодні при владі, тож хто їм заважає боротися з корупцією, робити українців забезпеченими, розвивати малий та середній бізнес? У них уся повнота влади – натомість вони оббріхують націоналістів, щоб заткнути їм рота. Адже ВО «Свобода» бачить справжню сутність цієї категорії пристосуванців, і тому є незручною для таких маніпуляторів.

Кременчук має бути технологічним центром, де виробляють цінну продукцію, а не сировинним придатком України, звідки вивозять ресурси

– Що пропонуєте виборцям ви, які зміни впроваджуватиме?

– Я маю економічну освіту, також навчався в Інституті законодавства при Верховній Раді України, працював у комітеті державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради, є автором багатьох законопроектів. Коли я був депутатом Почаївської міськради шостого скликання, то зміг збільшити наповнення міського бюджету. За моєю вимогою зі своєї посади був усунений міський голова – за корупцію. Також я запровадив виконання закону «Про доступ до публічної інформації», займався захистом незаконно звільнених працівників з подальшим поновленням на роботі.

Першочергово я займуся створенням такої системи, яка унеможливить корупцію у місті. Запропоную проект рішення про прийняття Статуту територіальної громади міста, в якому передбачу громадські ради. Громадські ради будуть виконувати функцію контролю за органами місцевого самоврядування, у нашому випадку – Кременчуцької міськради. Контроль відбувається таким чином: проект рішення перед його винесенням на розгляд комісії депутатів підлягає обов’язковому розгляду громадської ради, пропозиції якої мають бути врахованими при розгляді питання у сесійній залі. Другим завданням буде зміна Регламенту, де ми унеможливимо включення кулуарних питань у порядок денний. Третє – пошук інвесторів для підприємств Кременчука, що забезпечить створення робочих місць, збільшення виробництва та зростання надходжень до місцевого бюджету. Ми маємо бути не сировинним придатком, а технологічним локомотивом! Четверте – це розробка і реалізація програми доступного житла. П’яте – запровадження муніципальної поліції, яка контролюватиме виконання рішень міськради, це надасть додаткові робочі місця та змусить працівників ЖЕКів якісно виконувати свою роботу.

 

Теги: Економіка КременчукаПолітика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1328 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2320 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2940 0